zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Nowi prezesi w Zakładzie Komunikacji Miejskiej i Zakładzie Gospodarki Komunalnej

Dziś Gościem Dnia w Radiu Zawiercie był prezydent miasta Łukasz Konarski. Mówił on m.in. nowych prezesach w Zakładzie Komunikacji Miejskiej i Zakładzie Gospodarki Komunalnej.

ZGK zamiast inwestować w rozbudowę wysypiska śmieci zainwestowało w budowę nowego budynku i sortowni. Za chwilę może się okazać, że wysypisko będzie za małe i będziemy wywozić śmieci poza granice miasta, gdzie będziemy płacić za ich wywóz. Podjąłem dosyć szybkie działania w tym temacie. Powołałem nową Radę Nadzorczą i Rada Nadzorcza powołała nowego Prezesa, który analizuje sytuacje. Prezesem został Pan Krzysztof Tomczyk. Osoba z ogromnym doświadczeniem z zarządzaniu przedsiębiorstwami. Wszystkie osoby, które dobieram do Rady Nadzorczej są osobami z bogatym doświadczeniem, w większości to są prawnicy, to nie są osoby – tak jak w poprzedniej Radzie Nadzorczej – troszkę o niskich kompetencjach moim zdaniem – mówił Łukasz Konarski.

Nowym prezesem ZKM został z kolei Marek Ciepaj, dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w latach 2015-2016. Prezydent Łukasz Konarski zapytany o ewentualnie zwolnienia w urzędzie miasta nie wykluczył tego.

Analizuję przydatność niektórych pracowników, pracowałem w urzędzie 3 lata jako zastępca (Zastępca Prezydenta Zawiercia ds. Społecznych w latach 2014-2017 – red.), staram się obserwować i wyciągać wnioski. Decyzję będzie podejmował na bieżąco – mówił prezydent.

Całej rozmowy z Prezydentem Łukaszem Konarskim można wysłuchać na Facebooku Radia Zawiercie.

13 KOMENTARZY

  1. Brawo Panie Prezydencie. Miasto potrzebuje szybkich i konkretnych zmian. To co się działa w powyższych przedsiębiorstwach było wielkim skandalem i o tym wszyscy wiedzieli. Karzełek stworzył układ zamknięty swoich kolesiów, którzy wprowadzali swoje rodziny lub znajomych na stanowiska bez żadnych kompetencji i przygotowań. Łupili społeczne pieniądze a w pracy bywali od czasu do czasu bo załatwiali sprawy w terenie, tekst standard. Czekamy na porządki w Urzędzie Miasta i obiecany AUDYT.

  2. Niestety zła decyzja. Przy poprzednim prezesie ta firma zaczęła się rozwijać i zaczęła w końcu wygrywać przetargi. Niestety Pan prezydent zamiast patrzeć na kompetencje wsadza na stanowiska swoich znajomych. Szkoda słów.

  3. Moim zdaniem robi to co wszyscy po objęciu stołka. Czyści wszystkich kolesi poprzedniej władzy żeby wsadzić swoich,
    Żeby oni sobie zarobili. Ot, cała tajemnica wielkich zmian.

  4. Szanowny Prezydencie czy podpisywanie umowy na nowe autobusy przez Krasnale po przegranych wyborach było zasadne? Czy tu coś nie śmierdzi?

  5. Krasnal siedzi w domu i opłakuje przegraną, a wraz z nim grupa, ktora traci stołki.Brawo, czas na zmiany. Spoleczenstwo podjęło taką decyzje wybierając Konraskiego Łukasza.

  6. Krasnal, żeby się nie nudził i przyzwyczaił do bycia nikim, to można go przebrać za Krasnala Św. Mikołaja. W czynie społecznym rozpocznie prace na rzecz społeczeństwa rozdając paczki dla potrzebujących siedząc w drzwiach, które zbudował za dużą społeczną kasę (ok 310 000 tys. zł). Z tego miejsca będzie miał możność machając laską przesyłać życzenia świąteczne kierowcą i pieszym. Goście przyjezdni będą mieli dużą atrakcję świąteczną.

  7. Racja, niech odrobi chociaż w taki sposób nasze pieniądze. Niech macha lachą w lewo, w prawo a żeby go było widać to drzwi przyozdobić światełkami choinkowymi i to miejsce oświetlić dużym reflektorem. Będzie ciekawie.

  8. Panie Prezydencie a czemu nie mówi Pan o zmianach w PUK-u ? Może warto poinformować mieszkańców, którzy na Pana głosowali, którzy uwierzyli w obietnice ? Zawiercie dla młodych, zero kolesiostwa, kumoterstwa itp. Proszę o kilka zdań na temat nowej- starej Pani Prezes ? Stanowisko objęła Pańska ciocia, która już raz została odsunięta z pełnienia tej posady za swoje błędne decyzje . Ponad to Pani Grażyna do młodych nie należy po jest już po 60- tce i nie do końca jest to miejsce dla takiej osoby. Nie ładnie, nie ładnie Panie Prezydencie. Jak zwykle daliśmy się nabrać na obietnice wyborcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.