zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezydenci Częstochowy i Siemianowic Śląskich w radzie nadzorczej zawierciańskich wodociągów

W radzie nadzorczej Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu nastąpiły zmiany kadrowe.

W skład rady nadzorczej do tej pory wchodziło 5 osób: Przemysław Duda (przewodniczący), Tomasz Rybczyński (wiceprzewodniczący), Małgorzata Maciąg (sekretarz), Marcin Sobień oraz Dariusz Dygas. Obecnie składa się ona z 3 osób. W skład rady nadzorczej wchodzą: Krzysztof Matyjaszczyk (jako przewodniczący), prezydent Częstochowy z SLD od 2010 roku oraz Rafał Piech, bezpartyjny wywodzący się z PO prezydent Siemianowic Śląskich od 2014 roku (wiceprzewodniczący) oraz Przemysław Duda (sekretarz).

Zwróciliśmy się w czwartek 5 września w godzinach porannych do RPWiK w Zawierciu z pytaniami o to, kto obecnie zasiada w radzie nadzorczej spółki, jaki był powód zmiany rady nadzorczej oraz jaki jest łączny miesięczny koszt brutto wynagrodzenia dla rady nadzorczej. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przewodniczący zarabiać będzie miesięcznie około 3 tys. złotych netto.

31 KOMENTARZY

 1. Zaskakujace powolania jak dla mnie – jeden Pan z SLD, drugi `Pan z PO, a Pan Konarski rzadzi Zawierciem w koalicji z PIS … wie ktos o co chodzi ??

 2. o co chodzi o KASE!!!! KASIORA MAMONA……czy w zwiazku z tym cena za wode bedzie nizsza???????

 3. Nasz Prezio chyba nie ma zdanego panstwowego egzaminu do zasiadania w Radach Nadzorczych Spolek Skarbu Panstwa, wiec chyba nigdzie nie wyladuje 🙂

 4. To jest niebezpieczne. Obcy prezydent który ma u siebie podobne spółki jak nasz Rpwik będzie miał nieograniczony dostęp do dokumentów księgowych przetargów i danych strategicznych spółki z Zawiercia. Pan Konarski chyba nie zdaje sobie sprawy co zrobił

 5. Jeżeli prezydent miasta x powołuje na swoim terenie do rady nadzorczej ludzi to posiada kontrolę nad swoją spółką miejską. Jeżeli dodatkowo zasiada w organie kontroli spółki miasta Y to również ją kontroluje. Proste pytanie. Czy będąc w zarządzie jednego banku i radzie nadzorczej drugiego na czyją korzyść działa??????? Moralnie i etycznie jest to wątpliwe. W świetle nowych przepisów zdania prawników są podzielone co do legalności łączenie takich funkcji. Jeżeli urzędujący prezydent innego miasta ma istotny wpływ na kierunki rozwoju naszego przedsiębiorstwa to jest dziwna sytuacja.

 6. A ile osób z Zawierciańskich Wodociągów zasiada w Radzie? Czy to nie pracownicy powinni mieć wgląd co się dzieje w firmie?
  Była Pani Prezes pół roku teraz jest Pan prezes. Dla ludzi nie ma pieniędzy a na odprawy dla Prezesów są.
  Pasowało by tylko powiedzieć o Łukaszu „ Kończ wasc wstydu oszczędź”

 7. Z tego co wiem Pan Konarski pozbył się przedstawicieli reprezentantów załogi z rady nadzorczej RPWiK Zawiercie. Jeżeli prawdą jest że celowo zmniejszył skład rady aby móc wypłacić wyższe wynagrodzenie dla nowych członków ( prezydentów innych miast ) to jest to zachowanie które uderza bezpośrednio w naszych mieszkańców pracowników wodociągów.

 8. AŻ SIĘ NIE CHCE CZYTAĆ TYCH BZDUR CZYTAĆ.

  Zanim myśleć o “nacjonaliźmie” ludzi z Zawiercia pomyślcie o tym, że rada nadzorcza powinna składać się osób merytorycznych a nie figurantów, którzy nie wnoszą nic do spółki. Powiedzcie ile osób z Zawiercia ma uprawnienia do zasiadania w radach a wtedy piszcie dalej te bzdury.

  Notabene ciekawe kto wyniósł ze spółki dane o wysokości zarobków, którymi Pan redaktor się posługuje.

 9. Ty naprawdę masz ludzi za idiotów .To byś się zdziwił sokole ile osób ma zdany egzamin do zasiadania w Radach Nadzorczych ,oprócz osób ,które mają zdany egzamin to takie uprawnienia posiadają -adwokaci i radcy prawni .Wymienić biuro prasowe Konarskiego -dyletanci.

 10. W normalnym świecie ,główny sokół ogłasza w trybie publicznym ,informację o dla osób chętnych i posiadających kwalifikacje do zasiadania w Radach Nadzorczych .Komisja powołana przez radnych ,lub prezydenta dokonuje przeglądu kadr i ze stworzonej bazy danych powołuje na te stanowiska kompetentnych ludzi .W zapierdziu takie standarty nie obowiązują -tu liczy się interes określonej wcześniej kliki .Coś więcej jeszcze napisać .A dla ciemnoty żeby ją oświecić to zajrzeć do jawnych decyzji byłych prezydentów i już maso oświecona będziecie wiedzieli jakie kliki rządziły zapierdziem .

 11. Konarski wiele zapowiadał. Nie wprowadził jednak nowej jakości do Zawiercia. Znowu kolesiostwo, poplecznictwo czyli duch Ryśka wciąż obecny. Miało być inaczej Panie Konarski ! Wstyd

 12. Niestety z obecnego kierownictwa Urzędu Miasta nikt nie ma tego typu uprawnień – ottt cała wykształcona elitta.
  Za poprzedników dużo osób miało te uprawnienia a przede wszystkim osoby te miały doświadczenie w nadzorze właścicielskim bo do tego służy rada nadzorcza. Pan konarski jest pierwszym chyba w historii właścicielem spółek miejskich, do który nie desygnuje do nadzoru ludzi z UM czyli od właściciela a woli wpuścić obce osoby spoza Zawiercia, kompetencji tych osób nie będę komentował bo nie znam.

  • Pan Konarski nie jest właścicielem spółek komunalnych ,jest powołany przez wyborców do należytego dbania o interes gminy Zawiercie .To odkrycia dokonali jakie rodziny przez lata sprawowały władzę w zapierdziu ?

 13. Z taką samą gorliwością jak włączył prezydentów Częstochowy i Siemianowic Śląskich do rady nadzorczej Pan Prezydent Konarski powinien zmieniać Zawiercie. Niestety na tej płaszczyźnie kompromitacja. Prezydent perfekcyjnie zajmuje się ludźmi z innych miast, a Zawiercian ma kompletnie gdzieś.

 14. A ,ty uważasz ,że Konarski sam kampanìę wyborczą prowadził czy ktoś za niego .To masz odpowiedź ,sytuacja zaczyna być palna (wyrok skazujący i powrót na zasiłek dla bezrobotnych )ludzie chcą jak najszybciej odzyskać co włożyli .

 15. Polityka to biznes zapierdziaku, wkładasz kasę i chcesz ją odzyskać i zarobić .Niczym się od handlu pietruszką nie różni jak chodzi o bilans .Finezją edynie jak chodzi pietruszkowcu o zyski .

  • Sflustrowani pajace, dla których 3 tys to dużo będą się czepiać wszystkiego bo oni żeby tyle zarobić musza pracować miesiąc a człowiekowi z wiedzą, pozycją zawodową czasem wystarczy godzina.” Dejcie jusz spokuj „ i zacznijcie zapierniczać a nie liczyć komuś kaszę w garnku szybciej do czegoś dojdziecie

 16. Do Mieszkańca – owszem na ten moment w Urzędzie nikt nie ma uprawnień żeby zasiadać w Radach Nadzorczych Spółek – oprócz Berendowicza, z racji zawodu – ale myślę że on już został spłacony, mając na uwadze jego “skromne” wynagrodzenie! Egzaminu państwowego raczej nikt z tej ekipy nie jest w stanie zdać, Konarski próbował i cóż nie wyszło, Jarza nawet nie wie co to jest KSH! Ale są tacy co na inny pomysł wpadli – zamiast egzaminu – studia w Dąbrowie! Gratulacje!

 17. Dobro mieszkańców Zawiercia na samym końcu tej prezydentury .Konarski pożyczył od poprzedników same najgorsze przywary .W Zawierciu wydarzy się dużo śmiesznych i żenujących historii .Jaki kram taki pan .

 18. Częstochowa została zamieniona na Zawiercie widać Urząd Gminy Częstochowa nie ma udziałów w wodociągach a może kiedyś miał https://www.prawo.pl/samorzad/czy-wojt-burmistrz-prezydent-moze-byc-czlonkiem-rady-nadzorczej,347729.html ciekawe kto delegatcje rozlicza bo dojazdy kosztują mieszkańców siemianowic coraz wiecej. Widać ci co atakowali raną Panią Beatę Chawułę przez dlugi czas znaleźli prace i posadę w powiecie a inni mają dalej pod gorkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.