zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezes ZKM Zawiercie: w 2019 powrócimy do poprzedniego układu komunikacyjnego

Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Marek Ciepaj, Prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu, który ponownie objął tę funkcję kilkanaście dni temu. Marek Ciepaj szefował ZKM-owi w latach 2015-2016.

Prezes zawierciańskiego ZKM-u mówił na antenie Radia Zawiercie o planach zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Te zmiany pójdą w takim kierunku, ażeby wrócić do ugruntowanych, sprawdzonych przebiegu tras komunikacyjnych. Czyli np. tak, jak mieliśmy przez wiele lat linię numer 1, która łączyła Blanowice poprzez centrum miasta z Kądzielowem, dwójka będzie obsługiwać Zawiercie i Porębę, linia do Siewierza też będzie, ale będzie to inna linia – do tego modelu wrócimy. Jest nowa sytuacja, bo mamy linię do Łaz. Również nazewnictwo tych linii się zmieni, ale po to, aby było to bardziej zrozumiałe dla pasażera – mówił Marek Ciepaj.

Jak zapowiada, zmiany te zostaną wprowadzone po audycie i analizie, które mają zostać przeprowadzone w pierwszych trzech miesiącach 2019 roku, zmiany w rozkładach jazdy będą wprowadzone prawdopodobnie od drugiego kwartału przyszłego roku.

Całość rozmowy z Gościem Dnia dostępna TUTAJ.

10 KOMENTARZY

  1. Jeżeli rzeczywiście uporządkowana zostanie kwestia oznaczeń linii, żeby pasażer nie zastanawiał się gdzie wyląduje po wejściu do autobusu, to już jest duża reforma! Nigdy nie mogłem zrozumieć intencji planisty z zakładu komunikacji, który jedną linię wysyłał w różne miejsca i na dodatek różnymi trasami. A ty użytkowniku musiałeś przeprowadzać skomplikowaną analizę, żeby dojechać na czas i w miejsce przeznaczenia…

  2. To, co zrobiła poprzedniczka prezesa Ciepaja z liniami to masło maślane z masłem spokrewnione. Reforma działań poprzedniczki jest słuszna. Na szczęście ta pani już niczego nie zepsuje.

  3. Bo to jest tak, jak Krasnal mianował cymbała bez wiedzy i braku doświadczenia. Rozwaliła linie i wprowadziła swój dyktat w firmie, tworząc bardzo złą atmosferę. Bardzo się cieszymy, że tej wariatki już nie ma. Nowy Prezes szybko uporządkuje wszystkie sprawy i będzie dobrze. Brawo Prezydencie Konarski za dobre decyzje.

  4. Z Linią 7 moglibyście coś zrobić, jeździ raz na ile. Pomijając fakt że późnym wieczorem godz 23 nie ma nawet jak wrócić do domu ponieważ ostatni autobus jest po 22 a niektórzy podróżują pociągami są opóźnieni i zostaje tylko wynajęcie taxi bo linia 7 kończy swój kurs po 19.

  5. A ja czekam na upadek tego i pzzejecie kzk gop moze wtedy bedzie lepiej . Panu dziekujemy za kiepskie linie i rozklad autobusow co 2 i 3 godz. Tak my pamietamy

  6. Dobra może być ta reforma ZKM. ale bardziej konieczna jest reforma w “korporacji ZGM”. trzeba wreszcie zmienić tamtejsza władze, by wyeliminować na każdym kroku stosowany mobbing. Dość już tego!! Mieszkańcy jak i pracownicy na pewno to potwierdzą

  7. Obecny Prezes juz chyba zarządzał ta Spółka ? Czy mógłby przypomnieć jakie wyniki osiągnęła wówczas Spółka i kto był resortowym Vce Prezydentem odpowiedzialnym za ZKM?

  8. Okropny rozkład! Fakt że bez przesiadek. Właśnie się dowiedziałam dzisiaj ze od 18 marca są zawieszone niektóre autobusy. I ludzie mieszkający w Karlinie maja autobus o 16.52 z dworca a potem o 20. To jest wasza polityka, że ludzie nie będą mieli się czym do domu dostać! Jeszcze jestem ciekawa czy prezes wziął pod uwagę że to takiego maleńkiego autobusu się wszyscy nie zmieszczą jak autobusy będą jeździć bez przesiadek i raz na dwie godziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.