zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prezes ZKM w Radiu Zawiercie: prawdopodobnie w maju powrót do dawnego rozkładu jazdy

Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Marek Ciepaj, prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu. Z szefem ZKM-u rozmawialiśmy o planowanych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej w Zawierciu. Rozmowy posłuchacie na stronie radiozawiercie.pl

W trakcie rozmowy na antenie Radia Zawiercie Marek Ciepaj zapowiedział przywrócenie rozkładu jazdy komunikacji miejskiej w Zawierciu sprzed zmian wprowadzonych przez poprzednią prezes ZKM.

Chcielibyśmy to zrobić na raz, ponieważ nie wprowadzamy czegoś nowego, ale coś co już było. W tej chwili trwają konsultacje społeczne, jeszcze nie wiadomo czy będą dwa czy trzy ich etapy – zależy to od tego, kiedy znajdziemy się w punkcie akceptowalnym przez strony konsultacji. Następnie zostanie skierowany wniosek do Pana Prezydenta i jego służb o zaakceptowanie propozycji. Być może dojdzie również do ustanowienia nowych przystanków – co wymaga konsultacji z komisją bezpieczeństwa, w której uczestniczy policja i zarządca drogi – lub przesunięć istniejących. Jeśli w kwietniu radni zatwierdziliby zmiany, to w maju – choć nie chcę obiecywać tego terminu – zmiany byłyby realne do wprowadzenia – mówił prezes Marek Ciepaj.

Zmianie ulegną nazwy niektórych przystanków, np. składające się z nazwy danej ulicy oraz numeru porządkowego – nie będzie już nazw: Piłsudskiego I, Piłsudskiego II, Piłsudskiego III.

Dodawanie cyferek nie mówi nic mieszkańcom. To jeden z wniosków płynących z konsultacji społecznych – powiedział prezes ZKM.

Całej rozmowy posłuchacie na stronie Radia Zawiercie: http://radiozawiercie.pl/aktualnosci/14-lutego-2019-gosc-dnia-radia-zawiercie-marek-ciepaj-audio/

5 KOMENTARZY

 1. A ja proponuje panu zmienic numer domu i zacząść korzystac z komunikacji miejskiej a nie wozic swoich 4 liter autem , jeden autobus na Porebe i nie ma czym juz do zawiercia do pracy dojechac i boże pożal sie ten stary tandetny rozkład 2

 2. Przy starym rozkładzie jazdy aby dojechać do pracy trzeba było dojść 3km pieszo do pierwszego przystanku powrót z pracy był taki sam 3 km spacerku . Takie były zmiany obecnego pana dyrektora to jest rozwój 21 wieku gratulacje

 3. I bardzo dobrze, że się rozkład zmieni na “po staremu”. Przez te przesiadki z autobusu na autobus, do pracy 9 km jeżdżę 52 minuty!!!!!!!! Jeśli takich jak ja jest co 10 pracujący w Zawierciu, to jak miasto ma nie być zakorkowane – każdy woli przyjechać swoim samochodem zamiast ZKM-em.

 4. Szanowny Panie,

  jak nie wiemy na 100%, to lepiej nie zgadujmy, kto jeździ własnym samochodem, a kto komunikacją miejską.
  I to NIE działa tak, że ZKM rozrzuca linie jak bierki po mapie i przypadkowo tworzy rozkład jazdy.
  Ościenne gminy zgłaszają zapotrzebowanie, płacą w ramach swoich budżetów, a następnie autobusy zaczynają kursować na odcinku Zawierciedruga Gmina, zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi właśnie tej drugiej Gminy (czyli np. Poręby).

  Udanego weekendu,
  Maciej Zaremba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.