zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Premier: szkoły i przedszkola w całej Polsce tymczasowo zamknięte. Zawiercie: odwołano sobotni mecz KP Warta Zawiercie, mecz Viretu bez udziału publiczności

Kolejne informacje dotyczące działań podjętych w celu uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

W środę 11 marca Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o zamknięciu od czwartku 12 marca na dwa tygodnie (do środy 25 marca) wszystkich szkół wyższych, szkół, przedszkoli i żłobków na terenie całej Polski. Jutro i w piątek w szkołach będzie zapewniona opieka nad dziećmi. Od poniedziałku placówki będą zamknięte.

Jak poinformował Urząd Miejski w Zawierciu, odwołany został mecz Klubu Piłkarskiego Warta Zawiercie zaplanowany na sobotę 14 marca. Z kolei mecz Klubu Sportowego Viret CMC Zawiercie zaplanowany na niedzielę 15 marca odbędzie się bez udziału publiczności.

Zgodnie z zaleceniami Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu, w sklepach częściej przeprowadzana jest dezynfekcja używanego wyposażenia. Podobne działania wprowadzono w autobusach ZKM Zawiercie. Szkoły otrzymały zalecenia wyposażenia pomieszczeń socjalnych i sanitarnych w środki czystości i w związku z tym kontrolowane jest to, czy w łazienkach znajdują się: mydła, ręczniki papierowe i środki do dezynfekcji. Pracownicy PSSE pokazują również dzieciom jak prawidłowo myć ręce. Na stronie internetowej PSSE w Zawierciu publikowane są aktualne informacje dotyczące koronawirusa. Można również korzystać z całodobowej infolinii (tel. 607 131 032). W przypadku imprez organizowanych na obiektach OSiR Zawiercie, to informujemy, że nie odbędą się: zawody ratownicze WOPR (14 marca) oraz V Superpuchar Polski NO-GI (4 kwietnia). W przypadku pozostałych imprez decyzje będą podejmowane na bieżąco, a informacje będą publikowane na stronach internetowych i na Facebooku. Jeśli chodzi o Miejski Ośrodek Kultury Centrum w Zawierciu – MOK Zawiercie, to nie odbędzie się zaplanowany na 12 marca teatr ekologiczny dla dzieci (organizowany przez Referat Gospodarki Komunalnej). W przypadku pozostałych imprez decyzje będą podejmowane na bieżąco, a informacje będą publikowane na stronach internetowych i na Facebooku – czytamy na Facebooku Miasto Zawiercie.

Przypominamy również apel Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie koronawirusa.

Rekomendujemy unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem. Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa. W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami. Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590. Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę. Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce. Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych – czytamy w apelu GIS.

Zdjęcie: Facebook Kancelaria Premiera

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.