zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Premier Morawiecki w Zawierciu: “Obwodnica Poręby i Zawiercia to jedna z największych obwodnic, które będziemy budowali” [AUDIO + ZDJĘCIA. AKTUALIZACJA]

Dziś po godzinie 8:00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbył się kilkuminutowy briefing prasowy z udziałem szefa rządu i parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości naszego okręgu wyborczego, podczas którego Morawiecki mówił o funduszu stu obwodnic, w którym ma się znaleźć obwodnica Poręby i Zawiercia.

Oto, co powiedział premier podczas wizyty w Zawierciu:

Premier Mateusz Morawiecki podczas briefingu w Zawierciu nie mówił  o kopalni cynku i ołowiu. Przedstawiciele zainicjowanego na czwartkowym proteście Stowarzyszenia “Kocham Jurę” spotkali się z premierem podczas jego wizyty w Sosnowcu, która miała miejsce godzinę wcześniej niż ta w Zawierciu. Mateusz Morawiecki otrzymał petycję i apel mieszkańców przeciw planom budowy kopalni.

Dziś o godz. 7 w Sosnowcu na spotkaniu z Panem Premierem złożyliśmy na ręce Pana Premiera petycję i apel od mieszkańców wszystkich miast zagrożonych budową kopalni. Uznaliśmy że na szczeblu lokalnym zrobiliśmy już wszystko. Pokazaliśmy nasz sprzeciw firmie Rathdowney, zmobilizowaliśmy naszym działaniem Gminę Łazy do podjęcia uchwały intencyjnej przeciwko budowie kopalni, myślę że również petycja którą wczoraj podpisano w Zawierciu z intencji Prezydenta Zawiercia częściowo była spowodowana przez nasze prężne działania i nasz protest. Co więcej mogliśmy zrobić lokalnie? Pozostało nam tylko prosić o pomoc i wsparcie u najwyższej władzy. Jako ludzie mamy swoje przekonania polityczne, ale w tym momencie jako reprezentanci Was wszystkich odkładamy je na bok. Myślę że możecie również wyobrazić sobie jak trudno było nam jako zwykłym ludziom, uzyskać możliwość rozmowy z Panem Premierem i przedstawienia mu naszego problemu. W złożonej petycji przedstawiliśmy nasz problem Panu Premierowi i zapewnił nas że dokładnie zbada tą sprawę i się nią zajmie. Ostatecznie decyduje najwyższa władza i cieszymy się że udało nam się do nich dotrzeć i przedstawić im nasz problem. Jesteśmy pewni że pojawią się głosy krytyki i rozumiemy je, uznaliśmy że sprawa jest zbyt poważna i wymaga takiego postępowania – napisano na grupie “NIE DLA KOPALNI CYNKU I OŁOWIU NA JURZE!” na Facebooku.

PK

23 KOMENTARZE

 1. Szkoda że będąc 18.V.2019r Premier nie zagwarantował OBWODNICĘ Poręby i Zawiercia ponieważ było to w trakcie trwania przetargu. Mając kompletną dokumentację nic nie zrobiono ,aby OBWODNICA powstała. To dwa dni przed wyborami przyjeżdża i obiecuje. Powiedzmy wszyscy dość przy urnach 13.10.2019r.

 2. Jak można tak kłamać jakby mieszkańcy nie widzieli jak przebudowano drogi w latach poprzednich a co zrobiono przez ostatnie cztery lata.

 3. Ja głosuję na posła Danutę Nowicką z PiS. Niech idzie i nas reprezentuje w sejmie. A posłAnce która przez 8 lat przesiedziała na ul. Wiejskiej to ….. DZIĘKUJEMY, nic dla Zawiercia nie zrobiła.

 4. A co tu robią lizusy?Malikowa, ANDZEL i GRABOWSKI. Aha byłbym zapomniał o zawierciańskich lizusach. wiadomo o kogo chodzi. Obiecanki cacanki!!!!kiełbasa wyborcza!!!!Wstyd!!!! a tak wogóle kto go tu zapraszał?

  • A co on tak cichcem, świtem, żeby nikt wcześniej nie wiedział? Bał się spotkania oko w oko z mieszkańcami? Czy tylko wydał instrukcje i dalej…

 5. Liczymy teraz na Stowarzyszenie ” Kocham Jurę “, że zajmie się tragicznym stanem powietrza w Zawierciu i na Jurze, które zatrute jest oparami przez CMC. Jak tak kochacie Jurę to zróbcie coś z tym TRUCICIELEM , który niszczy nasze zdrowie i naszych dzieci.

 6. Oczywiście , ze nic nie zrobią, nie maja w tym żadnego interesu . Przecież CMC nie strzeli sobie w kolano. Tylko naiwni mogą myśleć ze im zależy na ekologii i czystym Zawierciu. Tu chodzi o biznes i politykę. Taka zmowa, a Ci na górze udają że nic na ten temat nie wiedzą.

 7. Ufam, że ta obwodnica powstanie. Robimy kolejny odcinek 7,7 km Kromołów – Żerkowice . Myślę, że pieniądze na ostatni odcinek dla nas się znajdą.

  • Płonne nadzieje. Dzisiaj Morawiecki powiedział w Sosnowcu, że fundusz 100 obwodnic dopiero powstanie w kwocie 20 miliardów złotych, czyli po 200 milionów na jedną obwodnicę. Tylko ten odcinek Kromołów – Żerkowice będzie kosztował więcej, a za parę lat może nawet 300 milionów. A gdzie reszta obwodnicy od Poręby do Kromołowa i od Żerkowic do Szczekocin ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.