zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Premier Mateusz Morawiecki w Zawierciu: zapowiedź krótszego roku szkolnego i plany budowy obwodnicy [AUDIO + ZDJĘCIA]

W sobotę do Zawiercia przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Mówił m.in. o wyborach do Parlamentu Europejskiego i obwodnicy Zawiercia. W naszym mieście zapowiedział również skrócenie tegorocznego roku szkolnego.

Rozmawiałem z Panią Poseł Malik o Waszych problemach, o obwodnicy, która jest tutaj potrzebna i chcemy kontynuować nasze rządy, żeby również tego typu projekty móc robić dalej – powiedział premier w trakcie wizyty w Zawierciu.

Mateusz Morawiecki zapowiedział również skrócenie tegorocznego roku szkolnego w związku z Bożym Ciałem przypadającym na 20 czerwca, czyli na przedostatni dzień roku szkolnego. Zgodnie z zapowiedzią w tym roku rozdanie świadectw i zakończenie roku szkolnego nastąpi w środę 19 czerwca.

Oto, co mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Zawierciu:

Tekst, zdjęcia, nagranie: Aleksandra Płóciennik, Monika Płóciennik, Paweł Kmiecik

13 KOMENTARZY

 1. Nędzne widowisko i jeszcze głusze ględzenie marionetkowego premiera. Dobrze ze ludzie w Zawierciu olali tą głupawą propagandówkę .

  • Do #REALISTA rzeczywiście sądy w D czy ML do dopiero są niezależne ha ha ha ha…..a F 20 tydzień zamieszek gdzie jestes demokratyczno EU! NordStream wal D A RUS kasa kasa…..przestan pier*****

 2. “Nikt wam tyle nie da,ile ja wam obiecam”. A najbardziej sensacyjny news: wcześniejsze o 1 dzień zakończenie roku szkolnego jako dowód troski o społeczeństwo!

 3. Marniutkie te jelity pisiorskie, samo barachło. Widać, że starosta wykurował już to “zadrapanie” na czaszce po libacji w hotelu w Czechach,

 4. Konarski jak solidny pisowski aparatczyk stoi na baczność i czeka na władcę premiera morawieckiego. Słaby widok. A co z sądami, co z łamaniem Konstytucji, co z nauczycielami, co ze zrujnowanym wojskiem i wizerunkiem Polski za granica? Mam nadzieje, ze wyborcy wyśla Was w kosmos, ciebie Konarski tez, bo już wiadomo, ze jesteś największa porażka w historii zawiercia.

 5. Konarski porażka jak się ślinił . Jeszcze niedawno działacz Platformy Obywatelskiej . Prezydent od propagandy.

 6. Konarski skakał wokół Morawieckiego jak piesek, liczył na to ze zostanie poklepany po główce? Udało się? Żart! Cały ten człowiek to żart i jedna wielka tragedia. Pomyłka. Z tym, ze wybór mieliśmy między dżumą, a cholerą.

 7. Pamiętam jak Bronkobus przyjechał do Zawiercia Konarski robił sobie zdjęcia w kurteczce PO . Teraz przytula się i do PiS przynajmniej chciałby. Ten człowiek jest jak chorągiewka. Co biedak zrobi za 4 lata znów będzie ludzi bajerował. Porażka.

 8. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

 9. Może radna Mićka i radny Świderski powiedzą ile przytulili podwyżki i nagrody w grudniu 2018 r. jak kumpel z PO odchodził z prezesury z wodociągów.
  Radna Mićka taka sprawiedliwa,uczciwa a jak kolega z PO odchodził z prezesa wodociągów w grudniu 2018 i dał podwyżki tylko swoim 17 osobom(załoga liczy 140 osób) i bardzo duże nagrody to jakoś jej nie przeszkadzało,mega hipokrytka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.