zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Premier: cmentarze będą zamknięte w dniach 31 października-2 listopada

W piątek 30 października o godzinie 15:30 rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Głównego Doradcy Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19 prof. Andrzeja Horbana.

W trakcie konferencji premier ogłosił, że w sobotę 31 października, niedzielę 1 listopada oraz poniedziałek 2 listopada cmentarze w całej Polsce będą zamknięte.

Premier poinformował również o nakazie wobec administracji publicznej i apelu do przedsiębiorców w sprawie pracy zdalnej tam, gdzie jest to możliwe.

Jak poinformował minister zdrowia wprowadzono zostaną zmiany w kwarantannie. Domownicy osoby chorej nie będą musiały czekać na decyzję w sprawie swojej kwarantanny. Taka kwarantanna będzie rozpoczynała się automatycznie w momencie dodatniego wyniku na koronawirusa u domownika.

Wkrótce więcej informacji.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

Zdjęcie ilustracyjne: zrzut ekranu transmisji Kancelarii Premiera na Facebooku

6 KOMENTARZY

  1. Decyzja o zamknięciu cmentarzy dobra, ale sprawiająca, że ludzie ruszyli tłumnie na cmentarze, aby zdążyć przed północą. O dystansie można sobie pomarzyć. Decyzja powinna być wcześniej ogłoszona.

  2. No i co z tego zamknięcia wyniknie? Kto zdążył zapalić ten zapalił znicze. Czy pandemia skończy się 3 listopada? Nie. Ci, którzy nie zdążyli wyjdą tłumnie 3 listopada na cmentarz. Mogą się tak samo zarazić jak np. dzisiaj. Najbardziej pokrzywdzeni są sprzedawcy w okolicach cmentarzy. Niech każdego przetestują i wtedy izolować i leczyć chorych, a nie bawić się tak jak to robi rząd PiS-u.

  3. Jest to kompletna dezorganizacja życia! Wiele osób wyjechało w piątek po pracy do innych miejscowości aby jutro iść tam na rodzinne groby,wiele ma kupione bilety na pociągi. O sprzedawcach zniczy i kwiatów szkoda mówić-tylko współczuć. A spanikowany rząd bawi się ludźmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.