zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Pracownicy RPWiK domagają się podwyżek: “Jak było pierwsze spotkanie z Panią prezes (powiedziała) “Ja się przyjrzę”. Czekaliśmy dwa lata”[WIDEO+AUDIO+ZDJĘCIA]

“Czekaliśmy dwa lata” – tak mówili domagający się podwyżek pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zawierciu podczas środowego spotkania z prezesem spółki miejskiej.

Do siedziby RPWiK przyszło około 60 pracowników. Posłuchajcie dźwiękowej relacji ze spotkania:

_

Podczas spotkania wręczono prezesowi postulaty pracowników – m.in. 1000 zł podwyżki do podstawy oraz rezygnacja spółki z zatrudniania osób na emeryturze.

Redakcja Mediów Zawierciańskich zapytała prezesa RPWiK Bogusława Piotrowskiego o postulaty pracowników:

_

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

64 KOMENTARZE

 1. Czyli wychodzi na to że wszelkie podwyżki są na wypłaty dla kolesiów ,nie dla pracowników ,koszty się zwiększają bo kolesiostwo musi zarobić ,a robiłem niech się cieszą że mają pracę. Co na to bojowniczka ,zastępca prezydenta pani Benc? Gdzie jest ? Co na to powie ta pseudo Solidarność?

  • Trochę załoga chybiła postulaty, powinna domagać się rezygnacji z zatrudnienia wiceprezess Stachowicz i jej kompana Pana Bartosza nie wiem już sam czy prokurenta czy dyrektora od niczego; nic dobrego do firmy nie wnoszą, poza bardzo złą atmosferą w pracy,przychodzą na godzinę a pensje prezesowskie biorą. Każdy miałby przynajmniej po 200zł jakby zmniejszyć zarząd do rozmiaru z przed dwóch lat. Medialne mówić o oszczędnościach a kasa i dobre stołki dla kolesi

 2. Piotrowski to jedna wielka kompromitacja. Konkluzja Piotrowskiego jest taka wy robotnicy róbcie za taką stawkę jak ja robiłem zanim zostałem Prezesem RPWiK, bo szlachta jest jedna.

 3. Pracownicy walczcie o swoje. Zaproście panią Małgorzate Benc ona jest zastępcą prezydenta oraz głównym związkowcem w powiecie zawierciańskim. Pani jest chętna do pomocy.

  • Po pierwsze nigdy nie widziałem by ludzie z tej firmy za bardzo się napracowali. Często widzę jak dwoje robi a sześciu stoi.
   Druga sprawa to zarząd rzeczywiście jest za duży a nie zarabiają po 2500 – 3000 zł.
   Po trzecie jak jest tam tak źle to dlaczego tam się tak ciężko zatrudnić jako robotnik ?
   Po czwarte dlaczego są jeszcze gospodarstwa nie podłączone do kanalizacji sanitarnej mimo iż nie ma żadnych problemów technicznych z tym ? Znam co najmniej 2 gdzie jest to kwestia kilku metrów rury 160 na posesji bo przyłącz jest na posesji. Płaci się za wodę 5-6 zł a nie 13 zł/m3.
   Po piąte dlaczego ktoś raz w roku wyciąga beczkę szamba lub tylko załatwia kwitek a rocznie takich beczek powinien wyciągać co najmniej 8. Pobiera z 10-12 m3 wody na miesiąc a wywozi 8-10 na rok. Gdzie jest reszta ? W rowie lub w ziemi bo szamba celowo są nieszczelne. U mnie w dzielnicy chyba 2 osoby regularnie wywożą fekalia a reszta użyźnia glebę. Czy tak trudno policzyć komuś zużycie wody a wywóz nieczystości ? Przy kanalizacji sanitarnej jest 1:1 i bulimy.
   Kasy jest dużo do ściągnięcia tylko trzeba to robić.

 4. Dobra Zmiana

  W Wodociągach 2 Prezesów !!!
  Miało nie być Kolestwa a zostały puste obietnice. Ludzie ze stażem zarabiają po 2000zl a Kolestwo po kilkanaście tysięcy.

  Brawo elektorat dobrej zmiany

  • Kopalni nie będzie, to już przeszłość,no może za kolejne 30-40 lat ktoś wróci do tematu. Faktem natomiast jest, że to była wielka szansa dla rozwoju powiatu. Nie chcieliśmy, więc teraz nie płaczmy, że marnie zarabiamy, że nic się nie dzieje.

   • W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 5. A w PUK Zawiercie tak samo jest jedna klika od pana Konarskiego dyrektorow i emerytów przyjmowac co nie maja zielonego pojecja o pracy itez pracownicy powinni wyjsc zastrajkowac

 6. Zawiercie w pigulce “praca za przyslowiowa miche ryzu” dobrze ze Slask/Zaglebie blisko mozna zarobic. W Zawierciu dopoki nie bedzie rozwinietej strefy ekonomicznej i firm z zewnatrz – placa w Zawierciu bedzie w okolicach 2 tysiecy………chodz sa wyjatki.

  • te radthdowney.. wypad! jeśli pojawi się coś takiego jak kopalnia, to nastąpi taki ubytek wody ile miasto zużywa w kilka lat, więc się nie udzielaj tutaj płatny parobku kanadyjski

   • To ty jesteś płatnym parobkiem jankesów z CMC , którzy boją się konkurencji kopalni i przestań bredzić o wodzie tylko zobacz wyschniętą Wartę chociaż nie ma kopalni. Chcemy kopalni !!!!!

 7. A PUK Zawiecie tam sami kolesie Konarskiego dyrektorzy emeryci sobie dorabiaja a pracownicy niech tyraja na nich przedtem byl jeden prezes i dwoch kierownikow i wszystko ogarneli .I po co tam tylu dyrektorow a jeszcze jakiegos pana na kierownika przyjeli od jakis galezi no porazka za porazka z tym Konarskim

  • #EMIGRANT nie nie! czas na zmiany! radykalne….mam tylko pytanie do wladz Zawiercie i spolek miasta tzn Czy Pani Pana dzieci wiaza przyszlosc z Zawierciem? mieszkanie praca tozsamosc jurajska-mala ojczyzna? Dlaczego w innych miaatach sie da i to z sukcesem dla mieszkancow a u Nas?????Co tam w SAG Panie redaktorze kochamy…..cos Pan unika tematu….

   • W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 8. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 9. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 10. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 11. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 12. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 13. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 14. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 15. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 16. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 17. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 18. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności.

 19. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 20. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 21. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 22. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 23. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 24. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 25. W wodociągach zawsze był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik.Od dw och lat za kadencji prezydenta Konarskiego jest dwóch prezesów.dwóch dyrektorów i dwóch prawników a Konarski mówił że będą oszczędności.Dwa razy więcej ludzi w zarządzie to według niego są oszczędności i skąd ma być na podwyżki dla pracowników.

 26. Trochę załoga chybiła postulaty, powinna domagać się rezygnacji z zatrudnienia wiceprezes Stachowicz i jej kompana Pana Bartosza nie wiem już sam czy prokurenta czy dyrektora od niczego; nic dobrego do firmy nie wnoszą, poza bardzo złą atmosferą w pracy,przychodzą na godzinę a pensje prezesowskie biorą. Każdy miałby przynajmniej po 200zł jakby zmniejszyć zarząd do rozmiaru z przed dwóch lat. Medialne mówić o oszczędnościach a kasą się szasta bo nie z własnej kieszeni.

 27. Trochę załoga chybiła postulaty, powinna domagać się rezygnacji z zatrudnienia wiceprezes Stachowicz i jej kompana Pana Bartosza nie wiem już sam czy prokurenta czy dyrektora od niczego; nic dobrego do firmy nie wnoszą, poza bardzo złą atmosferą w pracy,przychodzą na godzinę a pensje prezesowskie biorą. Każdy miałby przynajmniej po 200zł jakby zmniejszyć zarząd do rozmiaru z przed dwóch lat. Medialne mówić o oszczędnościach a kasą się szasta bo nie z własnej kieszeni.

 28. Trochę załoga chybiła postulaty, powinna domagać się rezygnacji z zatrudnienia wiceprezess Stachowicz i jej kompana Pana Bartosza nie wiem już sam czy prokurenta czy dyrektora od niczego; nic dobrego do firmy nie wnoszą, poza bardzo złą atmosferą w pracy,przychodzą na godzinę a pensje prezesowskie biorą. Każdy miałby przynajmniej po 200zł jakby zmniejszyć zarząd do rozmiaru z przed dwóch lat. Medialne mówić o oszczędnościach a kasa i dobre stołki dla kolesi

 29. Trochę załoga chybiła postulaty, powinna domagać się rezygnacji z zatrudnienia wiceprezess Stachowicz i jej kompana Pana Bartosza nie wiem już sam czy prokurenta czy dyrektora od niczego; nic dobrego do firmy nie wnoszą, poza bardzo złą atmosferą w pracy,przychodzą na godzinę a pensje prezesowskie biorą. Każdy miałby przynajmniej po 200zł jakby zmniejszyć zarząd do rozmiaru z przed dwóch lat. Medialne mówić o oszczędnościach a kasa i dobre stołki dla kolesi

 30. Trochę załoga chybiła postulaty, powinna domagać się rezygnacji z zatrudnienia wiceprezess Stachowicz i jej kompana Pana Bartosza nie wiem już sam czy prokurenta czy dyrektora od niczego; nic dobrego do firmy nie wnoszą, poza bardzo złą atmosferą w pracy,przychodzą na godzinę a pensje prezesowskie biorą. Każdy miałby przynajmniej po 200zł jakby zmniejszyć zarząd do rozmiaru z przed dwóch lat. Medialne mówić o oszczędnościach a kasa i dobre stołki dla kolesi

 31. Trochę załoga chybiła postulaty, powinna domagać się rezygnacji z zatrudnienia wiceprezess Stachowicz i jej kompana Pana Bartosza nie wiem już sam czy prokurenta czy dyrektora od niczego; nic dobrego do firmy nie wnoszą, poza bardzo złą atmosferą w pracy,przychodzą na godzinę a pensje prezesowskie biorą. Każdy miałby przynajmniej po 200zł jakby zmniejszyć zarząd do rozmiaru z przed dwóch lat. Medialne mówić o oszczędnościach a kasa i dobre stołki dla kolesi

  • pojawia się, spamujesz ciągle tym samym że “załoga chybiła postulaty” oraz że w “wodociągach był jeden prezes jeden dyrektor techniczny i jeden prawnik”, nabite jest jedno i to samo, ale ok, nie neguję komentarzy, tylko niepotrzebne spamowanie tym samym. Pozdrawiam pracowników wodociągów, powodzenia.

 32. Pamiętam jaka była niedawno atmosfera w mieście i nagonka na szeregowych pracowników, ze lenie, że do roboty trzeba pogonić itd. Pan Konarski sugerował jak to trzeba zakasać rękawy, wielka mobilizacja. Prawda jest taka, że zwykli pracownicy g. zarabiają, od nich oczekuje się efektów, a nagradza zwierzchników, a zwierzchników się mnoży (przykład wyżej), jakieś nowe twarze w radach nadzorczych, podwyżki. Ostatnio dyrektor szpitala dostał 3 tysiące więcej, ja się pytam za co? Za to, że tam pracują taki wyzbyty empatii, kultury i wiedzy personel i nikt nic z tym nie robi!? Trawestując wypowiedź pewnej pani, rzeknę im się ta kasa po prostu należy! I stołki

  • No jak taka kwota jest dobrym zarobkiem to na prawdę gratulacje. Pani Ewa to może w miarę ok zarobek bo wychodziło by około 3500 na rękę ale Pan Damian to wychodzi około 2700. Pewnie gdyby nie ich staż pracy to by mieli z 3000 Pani Ewa i z 2300 Pan Damian. Moim zdaniem są to stanowczo za niskie zarobki i bardzo dobrze, że pracownicy walczą o poprawienie ich warunków płacowych. Myślę, że najlepiej jeszcze zatrudnić z 5 prezesów i 5 dyrektorów i będzie znacznie lepiej. Wcześniej był tylko 1 prezes i 1 dyrektor i wszystko działało jak należy. W biedronce czy lidlu na kasie więcej zarabiają. Nie poddawajcie się i walczcie o swoje.

  • 46tys. brutto jako inspektor i 60 tysięcy (jako? nie wiem jakie stanowisko zajmowała E. Mićka) brutto, d… nie urywa, szału nie ma, zarobki w postaci diety pomijam. Do tego kredyty do spłacenia. W zawierciowie to nawet w spółkach miejskich bieda (oprócz zarządu).

 33. Postulat niezatrudniania emerytów to jest kpina ktoś celowo podmienił kartki przekazane prezesowi, uzgodniony z załogą był postulat niezatrudniania wiceprezesa i prokurenta. Co załodze z tego jak jednego emeryta wymienią na kolesia któremu dadzą 2 razy większą kasę, to jest postulat tylko jednej osoby w Firmie która dyba na ten stołek i myśli że go dostanie.

 34. Skoro tyle się nazbierało na Konarskiego to dlaczego nikt z góry shectym.nue zajmie m miasto bezprawia? Gdzie są służby gdzie jest rząd? W Zawierciowie zawsze musi być do góry nogami facet jest bezkarny? A czemu nikt nie Zwola referendum by go odwołać?;radni się boją !:co to mafia jest czy samorząd ?

 35. W poniedziałek przyjdzie do pracy wiceprezes i zrobi jednym palcem porządek, bo kto to widział, żeby pospólstwo w gumiarach z szamba na salony się pchało. Takiego fachowca do trzymania załogi za ryj to jeszcze w wodociągach jeszcze od 30lat nie było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.