zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Pracownicy huty CMC Poland w Zawierciu otrzymają podwyżki

Od 1 września 2019 roku pracownicy huty CMC Poland otrzymają 300 zł podwyżki brutto, a minimalna płaca zasadnicza wyniesie 4 tys. zł brutto miesięcznie. Pracownicy dotychczas zarabiający poniżej tej kwoty otrzymają wyrównanie.

Podwyżki płac wejdą w życie 1 września i obejmą wszystkich pracowników firmy. – Podpisaliśmy bardzo dobre porozumienie, wszystkie nasze postulaty zostały zrealizowane. W sumie licząc pochodne i dodatki, wynagrodzenia w firmie wzrosną średnio o około 500 zł. Te podwyżki, to przede wszystkim sukces Solidarności. To nasz związek przedstawił pracodawcy postulaty i prowadził z nim negocjacje – mówi Henryk Zwolan, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność CMC Poland.

Oprócz podniesienia płac zasadniczych o 300 zł brutto pracodawca ma przekazać 1 proc. puli przeznaczonej na wzrost płac na podwyżki indywidualne. Średnio na pracownika będzie to ok. 50 zł. Dodatek brygadowy wzrośnie o 50 zł, a zmianowy o 25 zł.

Jak podkreśla przewodniczący zakładowej Solidarności, wyrównaniem do kwoty 4 tys. zł zostanie objętych około 200 pracowników firmy.

W skład CMC Poland wchodzi huta w Zawierciu produkująca długie wyroby stalowe, kilkanaście zakładów zajmujących się skupem i recyklingiem złomu oraz kilka zakładów zajmujących się przetwórstwem stali. W sumie CMC Poland zatrudnia przeszło 2 tys. pracowników, z czego około 1,7 tys. pracuje w Zawierciu.

Źródło: “Solidarność” Region Śląsko-Dąbrowski
Zdjęcie: Facebook CMC Poland

17 KOMENTARZY

  • No i najbardziej niszczący środowisko. Huta w centrum miasta, to nieporozumienie. Mieszkam na “Zuzance” i pyły jakie wydobywają się z tego zakładu to masakra, okien domyc nie można. Okna, jak okna., a co mamy w płucach???? Nie mówiąc o skali hałasu, szczególnie w nocy, tiry – korki, pociągi etc. Niech płacą bycze podatki i ludzia wysokie pensje.I tak śmieszne te podwyżki.

   • Zuzanek pamiętaj że nikt ci nie każe mieszkac na tym osiedlu skoro tak ci przeszkadza obecność huty. Zakład ten stoi w tym miejscu ponad 100 lat a ty ile masz lat? Zawsze możesz się przenieść w inne rejony naszego pięknego miasta gdzie panuje cisza i spokój np Piecki skarzyce czy też bzów. Cisza i spokój.

 1. 300zł to śmiech na sali.
  W 2004 raku moja podstawa wynosiła 3 krotność najniższej krajowej a zaznaczam tu że była to jedna z niższych stawek.
  Teraz po 15 latach ciężkiej pracy mam zaledwie 2 krotność najniższej krajowej!
  W dobie kryzysu nasze “szanowne” związki zaczynały rozmowy od 500zl pozwyzki, teraz gdy nadeszła era pracownika różowy zaczyna się od 300zl?
  Śmiem twierdzić że związki, które tak bardzo sobie przypisują ten “sukces” działają na korzyść pracodawcy a nie pracownika.

  • W dobie kryzysu…. To ciekawe. Pracowniku, a nie bierzesz pod uwagę, że w czasach kiedy inni duzi wygaszają piece CMC Zawiercie dalej działa? Mało tego, nie tylko działa, ale i daje podwyżki??? No ale narzekać jest zawsze najłatwiej. Pana to chyba nic nie zadowoli w z yciu.

 2. Sorki za błędy. Słownik w tel płata takie figle 😉
  300zł to śmiech na sali.
  W 2004 raku moja podstawa wynosiła 3 krotność najniższej krajowej a zaznaczam tu że była to jedna z niższych stawek.
  Teraz po 15 latach ciężkiej pracy mam zaledwie 2 krotność najniższej krajowej!
  W dobie kryzysu nasze “szanowne” związki zaczynały rozmowy od 500zl podwyżki, teraz gdy nadeszła era pracownika rozmowy zaczyna się od 300zl?
  Śmiem twierdzić że związki, które tak bardzo sobie przypisują ten “sukces” działają na korzyść pracodawcy a nie pracownika.

 3. “era pracownika” ??? na jakim świecie Ty żyjesz? Może wśród informatyków, a nie zwykłych zjadaczy chleba, nigdzie tyle nie zarobisz! Nawet biurowi mają mniej…..

 4. Ale propaganda Solidarności postulaty zostały spełnione tylko pana Zwolana który się ułożył z cmc poland. Forum związków chciał 500 pln a OPZZ 700pln. Członkowie Solidarności powinni się wypisać z tego związku jak mają trochę godności. Pana Zwolana interesuje tylko sklep na elektrostalowni. Dawno Solidarność nie miała tak sprzedanego przewodniczącego. Zastanówcie się kogo poieracie.

  • ““era pracownika” ??? na jakim świecie Ty żyjesz? Może wśród informatyków, a nie zwykłych zjadaczy chleba, nigdzie tyle nie zarobisz! Nawet biurowi mają mniej…..”

   Otóż Pani Anno wiem na jakim świecie żyje. Średnie wynagrodzenie w Polsce na chwilę obecną wynosi 5104zl. Jeśli ma Pani mniej to proszę się z tym zwrócić do swojego pracodawcy, ewentualnie do związków, choć tu jeśli jest to wyżej wymieniony zakład i jest to Solidarność to już gwarantuje Pani że nic z tego nie będzie.
   Zaznaczę tu że nasza Huta jest to przemysł ciężki, warunki uciążliwe i zarobki powinny być adekwatne do wykonywanej pracy. W biurze się Pani nie ubrudzi, nie naraża swojego życia i zdrowia każdego dnia, nie pracuje Pani w systemie 4 brygadowym więc zarobki powinny być dużo niższe niż na produkcji choć w większości niestety są dużo wyższe.

  • Super, średnie wynagrodzenie w Polsce, 5104. No to drogi Proacowniku ruszaj w Polskę, bo w Zawierciu średnie wynagrodzenie wynosi 4023 zł. A z tego, co piszą to w CMC tyle teraz wynosi najni ższe wynagrodzenie, a średnie ok. 7000 zł. Pokaż Pracowniku, w której firmie w Zawierciu tyle płacą, a nie w Polsce?

 5. LUDZI PRACY ZAWSZE ROBIĄ W H. TAK BYŁO I BĘDZIE BEZ PLECÓW LUDZIE SĄ TRAKTOWNI JAKNIEWOLNICY TYLE W TEMACIE WWO!

 6. Świetnie! Gdzie 20-tu Polaków tam 30 odmiennych zdań. Najgłupszym posunięciem są opinie. Po ich przeczytaniu jestem 2 razy bardziej zdezorientowany niż przed

 7. Ale tacy jesteśmy niestety. Nawet kolega na tym samym stanowisku opowiada Ci brednie żeby’np. zaistnieć w tym chorym i nudnym świecie, Podnieść swoje ego’tylko nie wiem po co lub najwyraźniej dokuczyć Ci i poszarpać Twoje nerwy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.