zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Prace drogowe na ul. Piłsudskiego w Zawierciu. Starostwo: “Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem”

W trakcie środowych obrad Komisji Budżetu i Infrastruktury Technicznej Rady Powiatu Zawierciańskiego jednym z omawianych tematów była przebudowa ulicy Myśliwskiej i Piłsudskiego.

Bogusław Piotrowski, radny powiatowy (i prezes RPWiK Zawiercie) zapytał w kwestii prac drogowych na ulicach Myśliwskiej i Piłsudskiego o to, “na jakim etapie są poprawki projektowe“.

Jeśli chodzi o ulicę Myśliwską, to czekamy na zatwierdzenie w architekturze tego poszerzonego odcinka i wykonawca będzie mógł realizować – powiedział pracownik starostwa Mariusz Żakowski.

Projekt jest poprawiony, tylko architektura ma zatwierdzić?Bogusław Piotrowski.

DokładnieMariusz Żakowski.

A Piłsudskiego?Bogusław Piotrowski.

Jeśli chodzi o Piłsudskiego, to tam idzie wszystko zgodnie z harmonogramem. Jedynie teraz mamy, z uwagi na pogodę, przestój, bo planowali do końca stycznia położyć warstwę wiążącą na tym pierwszym odcinku, ale z uwagi na temperaturę i pogodę nie położyli. Poza tym wszystko idzie w dobrym kierunku, żeby zdążyli do końca majaMariusz Żakowski.

Ta warstwa wiążąca wynika ze zmiany technologii? To jest ta zmiana poprawy nośności?Bogusław Piotrowski.

TakMariusz Żakowski.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

4 KOMENTARZE

  1. To projekt nie przewidywał warstwy wiążącej?? Trzeci raz rozkopane bo studnie montują-znów będzie że podbudowa nie ma nośności?? A Starosta taki szkolony i pół roku robi 200 metrów drogi to do Kromołowa kadencji im braknie…

  2. 200 metrów drogi remontują, a tiry jeżdżące objazdami do huty zniszczyli już ponad 600 metrów dróg i chodników w całym mieście, w tym te niedawno wyremontowane. Marnotrastwo i niekompetencja Starostwa. Kto, to tak wymyślił? Zobaczymy kiedy zaczną remontować te odcinki dróg i chodników, które teraz tiry zniszczyły. Tak, to potrafią chyba tylko w Zawierciu. Brawo Zawiercie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.