zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Pożar przy ul. Leśnej w Zawierciu [ZDJĘCIA]

W nocy ze środy na czwartek 2/3 grudnia doszło do pożaru budynku przy ul. Leśnej w Zawierciu.

Pożar poddasza budynku przy ulicy Leśnej. Około godziny 1:40 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku przy ulicy Leśnej. Wspólne działania sił polegały na podawaniu prądów wody z drabiny mechanicznej na poddasze oraz od środka klatką schodową. Nasi druhowie w aparatach ochrony układu oddechowego pracowali we wnętrzu budynku. Do bazy wróciliśmy po godzinie 4. SIS: -JRG PSP Zawiercie-GBAPr, GCBA, GBA; -OSP Żerkowice-GBARt; -OSP Marciszów-GCBARt, SD; -OSP Kromołów-GCBA; -Policja-x2 – czytamy na Facebooku OSP KSRG Żerkowice.

Zdjęcia: OSP KSRG Żerkowice. Więcej: OSP KSRG Żerkowice

6 KOMENTARZY

 1. Prokuratura powinna zbadać czy ten pożar nie jest przypadkowy, skoro jest tam planowana inwestycja wielkopowierzchniowe

  • tam w głębi nieruchomości miał być wyburzony budynek, nie zostało to dokończone, a ktoś zwiózł pełno beczek z jakąś “chemią” która już zatruwa glebę.. kiepsko to wygląda, śmietnik z Zawiercia nam jacyś przekręciarze zrobili.

 2. W tle, drogie dzieci, widzicie gruzowisko, niczym ruiny średniowiecznej warowni – wewnątrz beczki z eliksirem krótkowieczności – od frontu hipstersko okopconą ruderę. Nic tylko dla potomnych zamontować tablicę, poświęconą “czynowi postsolidarnościowemu”. Żeby tylko Piłsudski z cokołu nie zleciał, bo nawet kultowe żaby, symbol nieformalnej nazwy dzielnicy, już dawno wyzdychały. Miasto dobrych połączeń, albo dróg ewakuacyjnych.

  • …dworek był pod opieką konserwatora zabytków i raczej trudno byłoby uzyskać pozwolenie na rozbiórkę… teraz będzie znacznie łatwiej. Jak zwykle w takich razach – ciekaw jestem, jaka inwestycja ma powstać na miejscu “blaszanki”. Co do tablicy pamiątkowej “czynowi postsolidarnościowemu”… mam lepszy pomysł… można otworzyć ścieżkę dydaktyczną: “śladami reform i wolności”… ścieżka zaczynałaby się od octowni, przez hutę szkła, szczątki murów pks i napraw samochodowych, przez “przyjaźń” po “bawełnę”… ostatecznie mogłaby się kończyć na Borowym Polu… w ruinach fabryki “hacli” możnaby postrzelać się paintballem, a potem na przeciwko ruin rejonu drug publicznych – odpocząć w czarcim młynie… jeśli ten przetrwa pandemię.

   • … to zawsze można, dalej prosto ulicą Przyjaźni udać się do Kromołowa, minąć stary PGR i dalej rozlewnię “WARCIANKA”, aż do dawnej mleczarni, w której obecnie znajduje się browar (ten to chyba przetrwa).

    • 🙂 fakt browar ma większą szansę na przetrwanie… no i faktycznie – gdyby tam kończyła się ta ścieżka dydaktyczna – możnaby zakończyć ją właśnie tam… racząc się miejscowym piwem przy wykładzie o tym – jak teraz jest dobrze i nowocześnie… W trakcie wykładu – wyświetlane byłby slajdy ilustrującymi osiągnięcia Pana Prezydenta Konarskiego… Byłoby super!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.