zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Powstanie obwodnica Szczekocin. Szacowana wartość inwestycji to ponad 400 mln zł

13 kwietnia 2021 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W ramach programu do realizacji w latach 2023-2026 jest obwodnica Szczekocin.

W ślad za informacją przekazaną przez Wojewodę Śląskiego – Jarosława Wieczorka, zawiadamiamy, że w ramach Programu budowy #100obwodnic, w województwie śląskim powstaną nowe obwodnice, w tym obwodnica Szczekocin i Goleniów. Wartość tego zadania szacujemy na kwotę przekraczającą 400 milionów złotych! 13 kwietnia 2021 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Nasza obwodnica planowana jest do realizacji w latach 2023-2026. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach pozytywnie zaopiniowała wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny – Jacka Lipy, w sprawie skomunikowania drogi gminnej 647031 S – ul. Mleczarskiej w Szczekocinach z węzłem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 78 z drogą krajową 46. Główny obszar przemysłowy naszego miasta zyska zatem dostęp do obwodnicy! – czytamy na stronie Urzędu Miasta i Gminy Szczekociny

W ramach programu obwodnicowego w całej Polsce powstanie 100 obwodnic o łącznej długości ok. 820 km. Na jego realizację rząd przeznaczy 28 mld zł. Szczegółowe informacji o programie można znaleźć pod tym linkiem. 

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: UMiG Szczekociny

13 KOMENTARZY

 1. Panie Wojeowodo woj.slaskie to nie tylko lobbing miast gorniczych! Program dla Slaska super a xo ztego bedzie miec pow.zawiercianski ziemia czestochowska Podbeskidzie Zaglebie subregion zachodni….co zrobila dla powiatu Pani Chawula przeciez ta sama partyja co wladcy slaskiego? a co z kopalnia wladcy slaskiego? nikt nie zainwestuje w SAG?a w pobliskiej Tucznawie D-G firmy kwitna! Co Pani Mikula zrobila dla SAG?

  • nic nie będzie, bo tak to wygląda, jakby wszystko na północ od Dąbrowy górniczej było dla województwa jak piąte koło u wozu, w tym Częstochowa.

   a znając życie to ta obwodnica Szczekocin powstanie szybciej niż obwodnica Zawiercia ;))

 2. Szkoda nawet komentować. Gdzie włodarze Zawiercia? Wszystko idzie w te meliny na Marszałkowskiej, a zobaczcie jakie parki, place, kompleksy całe w Dąbrowie, Sosnowcu… tu nawet nie ma gdzie wyjść, jedyna trasa ul. Leśna- do fontanny. Żenada

  • TIRy powodują nadmierny hałas w miejscowościach na trasie 78.
   NIe da sie wyjść z domu/otworzyć okna.
   Należy wprowadzić ograniczenia w poruszaniu się TIRów;
   bez tego prace nad obwodnica będą ciągnęły się 20 lat.

 3. nawet taka Wloszczowa zmiany super! a w Zawierciu……….a jest tam “jakas miescina” no no znamy jak jedxiemy po frukta korki na maxxaa a jak wrocomy na Slunsk to dobrze ze jest M. jest co zjesc………blad wlodarzy miasta ze nie przylaczono Zawiercie do GZM!

 4. peedzej swinie niebo zobacza-:) historia uczy to ile czekamy na S78 Zawiercie yyyyyy 40 lat!Włodarze slaskiefo tylko wspieraja gminy gornicze a reszta slaskiego…….zapytaj sie Pan/i np mieszkancow bylych wojewodzte czestochowskiego czy bielskiego a moze tylko trzeba chciec dbac o mieszkancow np Jaworzno!

  • a wiesz że w innym województwie dawno temu smok Kicek zaprosił wszystkie zaprzyjaźnione i spokrewnione smoki. Po kolejnej smoczej zabawie zniknęło trzecie i ostatnie już jezioro. Tego mieszkańcy nie darowali Kickowi. Uzbrojeni w kije, kosy i widły przepędzili Kicka tam, gdzie pieprz rośnie. W ten oto sposób zniknęły wszystkie jeziora i z miejscowości Mokra zrobiła się miejscowość Sucha. Aby pamięć po Kicku zupełnie nie zaginęła do nazwy Sucha zaczęto dodawać słowa „bez Kicka”. Od tej pory miejscowość Sucha nazywana była Suchą “bez Kicka”. Z czasem przyjęła się urzędowa nazwa Sucha Beskidzka i tak zostało do dziś.

   • dawno dawno temu w Krymolowie przestraszany rycerz rzucil miecz i wyplynela Warta….oj chcieli tam.wybudowac kolej tzw wiedenke lecz mieszkancy Krymolowa sie bali blaszanych smokow. Obok nyl przysiolek Zawarcie i tam zbudowano owo kolej ktora funkvjonuje do dzis..jednak cosik zostalo z memtalnosci owych Krymolowian i obecnego Zawiercia! Boja sie wlascy zmia na lepsze a noz widelec blaszany smok zabierze im wladze i tak tkwia w tym zascianku a mlodzi po wyjezdzali ale jedno jest prawda i tylko prawda wladcy Zawiercia i powiatu “karma wraca”

 5. Wasc Pan Wojewoda dlaczego Pan tak jest antuJurajski! powiat zawiercianski to tez woj.slaskiego nie rozciaga sie tylko od Gliwic do Dabrowy Grn!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.