zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Powiat zawierciański: policja szuka pumy

Na terenie powiatu zawierciańskiego trwa wielka akcja poszukiwawcza prowadzona m.in. przez policję. Służby szukają pumy i jej właściciela.

Z nieoficjalnych ale potwierdzonych z kilku źródeł informacji wynika, że puma była do tej pory przechowywana w schronisku na terenie gminy Ogrodzieniec prowadzonej przez fundację. Jej właściciel miał pozwolenie na jej posiadanie. W związku z wygaśnięciem pozwolenia dziś odpowiednie służby miały odebrać pumę. Właściciel wraz z nią najprawdopodobniej poszedł z pumą do lasu nie informując o tym służb.

Wkrótce więcej informacji.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

9 KOMENTARZY

 1. No… Warunki teraz idealne dla kici…. Skały, las 25 stopni, jedzenie ludzi. Drugie Indie…. Jura się rozwija 🤣 🤣🤣🤣👍

 2. Widziałam filmik z pumą i właściciela . Widać miłość , troskę i więź miedzy nimi. Nie rozumiem czemu nagle miałby ja oddać.

  • To podobno jakiś pieprzony Rambo z Afganistanu, może z zespołem stresu pourazowego po tych misjach, o czym sam do końca nie wie. Oby nikomu, razem z puma, krzywda się nie stała. Rambo, wyjdź z tego lasu!

 3. Po przeczytaniu tych informacji szczerze muszę zmienić zdanie. Myślałem też że facet ma problemy i puma uciekła czy coś w tym stylu. Ale widać na filmie promującym Projekt PUMA-Nubia że Kuguar jest szczęśliwy przy swoim Panu. Trzymam kciuki za pana i wierzę że pan wygra w tej sprawie. Poradzi sobie Pan. Był pan w Wojsku Polskim i w Afganistanie….

 4. Mam nadzieję, że Puma i Pan Kamil będą razem czego im życzę. Nie wyobrażam sobie aby ich rozdzielni. Zwierzak wygląda ze jest zadbany. Warunki normalne. A sąd niech nie krzywdzi zwierzaka. W zoo zdechnie z tęsknoty za właścicielem a Pani Kamilowi pęknie serce.
  Wiem jak zwierzak potrafi przywieźć się do właściciela i odwrotnie.
  Rozdzielenie ich było by tragedia dla obojga.
  Trzymam za nich kciuki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.