zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Powiat zawierciański: możliwe burze z gradem i wiatrem do 115 km/h [KOMUNIKAT POGODOWY]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o możliwych burzach na terenie kilku województw, w tym m.in. śląskiego.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad – czytamy w komunikacie dla powiatu zawierciańskiego.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 14:00 w czwartek 13 czerwca do 6:00 rano w piątek 14 czerwca. Komunikat ma drugi stopień w 3-stopniowej skali.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – brzmi definicja drugiego stopnia zagrożenia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.