zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Powiat myszkowski w niebieskiej strefie ministerstwa zdrowia. Co to oznacza dla powiatu zawierciańskiego? [MAPA]

Ministerstwo zdrowia w czwartek po południu opublikowało aktualną listę miast i powiatów znajdujących się w strefach żółtych, czerwonych i niebieskich. Jednym z obszarów strefy niebieskiej jest powiat myszkowski.

Największe ograniczenia dotyczą stref czerwonych – zakazana jest organizacja kongresów, targów, wydarzeń kulturalnych, wesołych miasteczek, parków rozrywki lub parków rekreacyjnych, a także turnusów w sanatoriach. Wydarzenia sportowe muszą się odbywać bez publiczności, w gastronomii wprowadzone jest ograniczenie 1 osoby na 4 metry kwadratowe, w siłowniach – 1 osoby na 10 m2, w kinach 25% publiczności, w kościołach 50% obłożenia budynku. Wesela i inne uroczystości mogą liczyć do 50 osób z wyjątkiem obsługi, w transporcie zbiorowym może przebywać 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Konieczne jest noszenie maseczek w przestrzeni publicznej. Bez zmian działają jedynie sklepy, hotele, aquaparki i baseny, kluby nocne, dyskoteki, salony kosmetyczne, fryzjerski i tatuażu, transport lotniczy, a także zgromadzenia na otwartej przestrzeni do 150 osób.

W przypadku stref żółtych kongresy i targi przy zakrywaniu nosa i ust mogą odbywać się bez zmian*, w wydarzeniach sportowych, kulturalnych i kinach może uczestniczyć 25% widowni*, w gastronomii obowiązuje przelicznik 1 osoba na 4 m2, w wesołych miasteczkach, parkach rozrywki lub parkach rekreacyjnych – 1 osoba na 10 m2, w siłowniach – 1 osoba na 7 m2. W weselach i innych imprezach może uczestniczyć do 100 osób z wyjątkiem obsługi. Bez zmian mogą funkcjonować hotele, aquaparki, baseny, sanatoria, rehabilitacja uzdrowiskowa, zgromadzenia do 150 osób, nabożeństwa w kościołach, transport zbiorowy, handel, kluby nocne, dyskoteki, salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu, a także transport lotniczy.

Według najnowszego komunikatu ministerstwa zdrowia w Polsce znajduje się obecnie 7 stref czerwonych, 11 żółtych oraz 4 niebieskie. Niebieska strefa oznacza, że dany powiat lub miasto na prawach powiatu jest zagrożone wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Jednym z powiatów w niebieskiej strefie jest od dziś powiat myszkowski.

Według informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myszkowie wczoraj doszło do 4 nowych zakażeń koronawirusem, we wtorek – 1, w poniedziałek – 14, w niedzielę – 13, w sobotę – 9, a w miniony piątek – 13.

Dla porównania – zawierciański sanepid poinformował o jednym zakażeniu dziś, jednym wczoraj, we wtorek nie było nowych zakażeń, w poniedziałek – jedno, w niedzielę – zero, w sobotę – trzy, a w piątek – zero.

* – szczegółowe warunki dostępne są TUTAJ.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Proszę się zainteresować ty co się dzieje w Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Zawierciu czyli domami dziecka w Górze Włodowskiej,Chruszczobrodzie i w Zawierciu pod rządami pana Janickiego i jakie nowe umowy o pracę przygotował swoim pracownikom.Łamane są podstawowe prawa człowieka i pracownika wynikające z konstytucji takie jak 8-dzień pracy.Skandal nad skandalami,

  2. dalej organizujcie wesela+ z osobami 50+, później może będą pogrzeby+. zobaczymy czy wzrośnie śmiertelność po takich imprezach weselnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.