zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Poważny wypadek w Zawierciu na skrzyżowaniu pomiędzy Blanowicami a Skarżycami. Interweniowały dwa śmigłowce LPR

Do bardzo poważnego wypadku doszło w sobotnie przedpołudnie na skrzyżowaniu ulic Przyjaźni, Skarżyckiej i Filaretów na trasie pomiędzy Blanowicami a Skarżycami.

Wypadek dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu skarżyckiej i filaretów. 8 osób poszkodowanych. Na miejscu liczne siły i środki w tym LPR. Droga całkowicie zablokowana – poinformowała po godzinie 11:00 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu.

Zdarzenie drogowe w rejonie skrzyżowania ul. Przyjaźni, Pomrożyckiej i Skarżyckiej (Droga Powiatowa 1730S) w Zawierciu. W zdarzeniu biorą udział 3 pojazdy. Ląduje LPR. Ruch całkowicie zablokowany! Apelujemy o ostrożność i o wybór alternatywnych tras! – informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu.

To nie pierwszy poważny wypadek w tym miejscu. Również w październiku, w 2020 roku, na skrzyżowaniu doszło do zderzenia osobówki i ciężarówki (więcej informacji TUTAJ).

redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu

10 KOMENTARZY

  1. Patrząc na zwykłe, codzienne natężenie ruchu rondo jest tam zbędne. Wiadomo że wypadków tam kilka już było, ale nie ma co przesadzać. Wystarczy bezmyślnym sprawcom takich wypadków oraz pasażerom na przednim siedzeniu podarować dożywotni zakaz poruszania się jakimi kolwiek pojazdami, bo jeśli ktoś nie zna znaku Stop czy ustąp pierwszeństwa, to przepraszam, ale bezwzględnie nie powinien poruszać się po drogach publicznych, nawet taczką…

  2. Stało się i będzie się działo tak dalej jeśli nic się nie zrobi. Może następny wypadek będzie z udziałem waszych bliskich ,dzieci , żon itp, czekajmy biernie dalej , na pewno się znowu coś wydarzy ! Na zachodzie gdzie bardziej myślą o zabezpieczaniu takich trudnych miejsc buduje się ronda, bo one dobrze się sprawdzają w takich sytuacjach. Zamiast czekać na kolejne ofiary zbudujmy rondo w tym kolizyjnym i bardzo niebezpiecznym miejscu. Naprawdę uratuje to wiele ludzkich istnień. To jest bardzo pilna sprawa i wiele osób o tym mówi, szkoda tylko że bez echa, słowa giną wśród zarośli , czas na działanie !!! TO JEST DRAMATYCZNY APEL DO NASZYCH WŁADZ – KOŃCZMY Z TYM BIERNYM PRZYMYKANIEM OCZU I BEZCZYNNOŚCIĄ , CZEKAJĄC NA KOLEJNE DRAMATY . DO ROBOTY NASI PRZEDSTAWICIELE WŁADZ, DO ROBOTY !!!!!

  3. Tam rondo by się bardziej przydało niż ten twór w Blanowicach. Wystarczyło by pierwszeństwo było na ul. Wyspiańskiego i to pseudo rondo jest tam zbędne. To samo koło cmentarza wystarczy zmienić pierwszeństwo i wszystko doskonale widać. A poza tym ciąć krzaki i drzewa w okolicy skrzyżowań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.