zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Potrącenie rowerzystki na ul. 11 Listopada w Zawierciu [ZDJĘCIA. AKTUALIZACJA]

Około godziny 12:00 we wtorek 18 lutego doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy na ul. 11 Listopada w Zawierciu.

Potrącona rowerzystka doznała urazu głowy, była przytomna w momencie zabrania przez karetkę pogotowia.

Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilkadziesiąt minut, następnie wprowadzono ruch wahadłowy.

Jak poinformowała p.o. oficera prasowego zawierciańskiej policji sierż. szt. Marta Wnuk do zdarzenia doszło, gdy 73-letnia kobieta wjechała na rowerze na pasy dla pieszych pod prawidłowo jadącą dacię. Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. Za nieprawidłowe zachowanie na drodze została pouczona przez policjantów.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

3 KOMENTARZE

  1. Popieram PIS ale ta ustawa nowa która mówi o bezwzględnym pierwszeństwie pieszych na pasach jest chora. Teraz dopiero będą piesi przechodzić w każdym momencie na drogi….. jeszcze z telefonami przy uszach, stare babcie na rowerach przejeżdżające, ozgrozo matki z wózkami….. jednym słowem masakra będzie…… Jak do tej pory nie oglądali się na pasach tak teraz wogóle nie będą patrzeć czy ktoś nadjeżdża…..
    A potem tragedia murowana.

  2. Odkąd to wolno wjeżdżać na przejście dla pieszych na rowerze?
    Za to przecież jest mandacik wg kodeksu.
    Szkoda kierowcy.

  3. “Za nieprawidłowe zachowanie na drodze została pouczona przez policjantów”- Serio?? Pouczona?? Szkoda że policja dla kierowców nie jest tak łaskawa. Łażą jak chcą a pozniej wielce poszkodowani. W odwrotnej sytuacji kierowca miałby sprawę w sądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.