zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Na Porębskiej i Oświatowej zatrzymano dwóch pijanych kierowców przewożących “lewy” tytoń [ZDJĘCIA]

Policjanci z Zawiercia zatrzymali wczoraj dwie osoby, które przewoziły nielegalne używki. Jeden z kierowców był pijany i nie posiadał uprawnień.

Wczoraj o godz. 18.00 policjanci z wydziału prewencji zatrzymali dwa pojazdy, w których znaleźli nielegalny towar. Pierwszy z patroli, na ulicy Porębskiej w Zawierciu, zatrzymał do kontroli kierowcę audi 80. W samochodzie przewożone były worki wypełnione tytoniem. Do ich posiadania przyznała się 39-letnia pasażerka z Zawiercia. Po zważeniu okazało się, że jest w nich prawie 9 kg tytoniu.

W tym samym czasie, inny partol zauważył na ul. Oświatowej podejrzanie jadący samochód. Policjanci mając podejrzenie, że kierowca może być pijany postanowili go zatrzymać. Kierowca po zjechaniu na pobocze wybiegł z samochodu i próbował pieszo zbiec stróżom prawa. Po zatrzymaniu i przeprowadzonym badaniu okazało się, że ma on w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. 41-letni zawiercianin wiózł oplem kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz plastikową butelkę wypełnioną najprawdopodobniej spirytusem niewiadomego pochodzenia. Zabezpieczony przez policjantów nielegalny „towar” zostanie poddany badaniu. Za posiadanie takich wyrobów grozi kara grzywny, a nawet 2 letni pobyt w więzieniu.

 

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.