zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Poparzone dziecko w Szczekocinach. Na miejscu śmigłowiec LPR

W poniedziałek 5 lipca w Szczekocinach doszło do zdarzenia, w trakcie którego 1,5-roczne dziecko uległo poważnemu poparzeniu. Na miejscu pojawiły się jednostki straży pożarnej, w tym OSP Szczekociny, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Krakowie.

W dniu 05.07.2021 roku o godzinie 10.47 nasza jednostka została zadysponowana do zabezpieczenia lądowiska dla Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który został wezwany w związku z poparzeniem 1,5 rocznego chłopczyka. Nasze działania polegały na przygotowaniu lądowiska na stadionie sportowym MLKS Sparta Szczekociny. Działania zakończyliśmy około godziny 12.00 – czytamy na Facebooku OSP Szczekociny.

Jak poinformował nas asp. Grzegorz Nowak, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, na miejscu zdarzenia obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego w Szczekocinach, który podjął decyzję o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z kolei Justyna Sochacka, rzecznik LPR-u, dodała, że poparzenie dziecka było termiczne i spowodowane gorącym napojem. Poparzeniu uległy górne partie ciała. Dziecko w stanie stabilnym zostało przetransportowane do jednego ze szpitali w Katowicach. 

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
źródło: OSP Szczekociny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.