zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Ponad 3800 milionerów w województwie śląskim. W Zawierciu od zeszłego roku ich liczba spadła

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach opublikowała na swojej stronie komunikat, zgodnie z którym od zeszłego roku zwiększyła się liczba milionerów w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok dochód powyżej 1 miliona zł wykazało 380 podatników więcej niż za rok 2019. 

W zeznaniach podatkowych za 2020 r. dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3800 mieszkańców naszego województwa. To o 380 osób więcej, niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 r. oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 r. Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic. Najszybciej bogacą się mieszkańcy Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Żor oraz Gliwic. W tych miastach i powiatach najbardziej wzrosła liczba milionerów. W Dąbrowie Górniczej i Kłobucku milionerów w 2020 r. było o ¼ więcej niż rok wcześniej. Natomiast w miastach, takich jak Piekary Śląskie czy Zawiercie ich liczba nieznacznie spadła (w Zawierciu z 74 na 71).

Śląscy milionerzy to w zdecydowanej większości przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą, opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3.5%).

Zestawienie ze szczegółowymi danymi, dotyczącymi liczby milionerów z podziałem na urzędy skarbowe w rozliczeniach podatkowych za 2020 oraz 2019 r. znajduje się TUTAJ.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

1 KOMENTARZ

  1. Ciekaw jestem czy wśród tych zawierciańskich MYLYJONERÓW są ci skazańcy , którzy wyłudzili pieniądze z kasy Powiatowego Urzędu Pracy. Może też jest wśród nich odsiadujący karę ten były towarzysz i gołodupiec ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.