manocha essay classes mla format narrative essay writing adelphia essay introduction to critical analysis essay summer internship sample essay cause and effect essay on credit cards

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Pomóżmy 3-letniej Lence z Zawiercia [ZDJĘCIA]

“Waleczna Lenka” – to nazwa profilu na Facebooku poświęconego dziewczynce z Zawiercia, która od urodzenia cierpi na poważne problemy zdrowotne.

– Kiedy Lenka się urodziła, jej zdrowie było pod wielkim znakiem zapytania. Nie wiedzieliśmy, że wcześniactwo rzutuje na całe życie. Że przez pierwsze miesiące, a być może lata będziemy o tę sprawność musieli walczyć. Otoczona niezliczoną ilością ogromnych sprzętów, była niezwykle silna. W naszych głowach nie znalazło się miejsce, nawet przez chwilę, na cień wątpliwości. Zadziwiła lekarzy i cały oddział. Najsilniejsze 915 gram na oddziale neonatologicznym – mówią rodzice dziewczynki: Magdalena i Łukasz Jałowiec.

Jak mówią, Lenka “nie otrzymała zdrowia w pakiecie w dniu narodzin”. Pierwsze dni od narodzin dziewczynki nie dawały pewności na to, że przeżyje.

– Nasza radość, że Lenkę z możliwych, spotkał ten najlepszy scenariusz trwała 14 dni. 15 dnia jej stan zdrowia drastycznie się pogorszył. Ostra niewydolność oddechowa i kardiologiczna. Natychmiastowo została przewieziona do szpitala w Zabrzu. Martwicze zapalenie jelita cienkiego. Stan krytyczny – może nie przeżyć do rana. Mnóstwo pytań, podpisów – od tego momentu o życiu naszego dziecka decydowali lekarze. Podczas operacji lekarze usunęli 25 centymetrów jelita cienkiego, wyłonili ileostomię. Następnego dnia, gdy pierwszy raz ją mogliśmy zobaczyć, spała… Ale nie był to spokojny sen. Na jej twarzy malował się ból. Nic więcej wówczas się nie liczyło bardziej niż to, że żyje. Że udało się wyratować naszą córeczkę. Kolejne dni i miesiące to pojawiające się nowe, dręczące nas pytania – wspominają.

Obecnie Lenka ma ukończone 3 lata, jednak nadal nie jest w stanie usiąść i chodzić. Wciąż zmaga się z silnym napięciem mięśniowym.

– Zaciśnięte piąstki, ogromne oczy i szeroki uśmiech to znak rozpoznawczy Lenki. Najtrudniejsze chwile już za nią. Wygrała życie i walczy o utracony między szpitalnymi łóżkami czas, aby nadgonić rówieśników. Historie z happy endem są o wiele lepiej przyswajane. My zaś, rodzice walczącego wcześniaka, o ten happy end będziemy walczyć bez końca – mowią rodzice Lenki.

Dziewczynka jest podopieczną fundacji “SŁONECZKO”. Jej rehabilitacja, hipoterapia oraz wizyty u psychologa, pedagoga i logopedy wymagają środków finansowych. Zbiórka pieniędzy na 3-letnią dziewczynką prowadzona jest na stronie pomagam.pl/WalecznaLenka

Więcej o dziewczynce można przeczytać również na jej profilu na Facebooku facebook.com/Waleczna.Lenka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange