zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Polska Federacja Fitness zapowiada otwarcie branży od 1 lutego. Czy zawierciańskie kluby fitness i siłownie również powinny wznowić działalność?

Polska Federacja Fitness zrzesza niespełna 250 klubów fitness i siłowni w całej Polsce. Najbliższe punkty należące do PFF znajdują się w Czeladzi, Sosnowcu i Częstochowie.

Nadszedł ten dzień, kiedy po wielotygodniowych analizach, szacowaniu ryzyka, weryfikacji kilkunastu opinii prawnych… 01.02.2021 #OTWIERAMY BRANŻĘ FITNESS – BEZ WZGLĘDU NA DECYZJĘ RZĄDU W KWESTII DALSZYCH OBOSTRZEŃ. Na jedno z pierwszych pytań, czemu nie wskazaliśmy daty 18.01.2021, odpowiadamy: skala przygotowań, jaką wiele klubów musi udźwignąć przed w/w datą. Wielu z Nas jest zmuszonych skompletować swój skład pracowników na nowo bądź w znacznej części. Do tego dochodzą przygotowania prawne, sanitarne oraz wiele, wiele innych czynników. Podchodzimy do sprawy również strategicznie. Wszelkie działania związane z otwarciem branży nie zmieniają nic w zakresie procedowania pozwów dot. wykazania nielegalności lockdown’u oraz kwestii odszkodowawczej – czytamy na Facebooku Polskiej Federacji Fitness.

PFF wskazuje, że w siłowniach powinien być zastosowany następujący reżim sanitarny: 1 osoba/12m2, odstęp między pracownikami oraz ćwiczącymi 1,5 m, dezynfekcja rąk przed wejściem do klubu oraz po wyjściu z klubu, dezynfekcja szafek przez klubowiczów po każdym użyciu, rekomendowane wyłączenie co drugiego pionu szafek w szatni celem uniknięcia zagęszczenia ruchu, zalecane w miarę możliwości pomiar temperatury klubowiczów przed wejściem do klubu, obowiązkowe maseczki wśród pracowników oraz klientów (w przypadku klientów – wyjątkiem będzie realizowanie treningu).

Polska Federacja Fitness powołuje się opinię ministerstwa zdrowia, wedle której zakaz nie dotyczy np. szkoły jogi, a także proponuje, że można kontaktować się z Polskim Związkiem Przeciągania Liny, Polskim Związkiem Triathlonu oraz Polish Bodybuilding & Fitness & Powerlifting Federation, które mogą wydać licencję zawodniczą umożliwiającą trenowanie klubowiczom.

Finalna decyzja dot. formy otwarcia klubu należy do właściciela. Podczas naszych webinarów w okresie 21.01.2021 – 31.01.2021, przygotowujących kluby do otwarcia, będziemy wielokrotnie poruszać w/w kwestie dot. sposobu i zasad działania – czytamy na Facebooku PFF.

PFF informuje, że “tak jak klienci restauracji, które obecnie się otwierają, klienci klubów fitness również mogą być poddawani próbom wylegitymowania przez policjantów na siłowni”.

Analizując dokładnie sytuacje w branży gastronomicznej, wszelkie tego typu działania, przynajmniej do tej pory, były przeprowadzane nieinwazyjnie oraz bezproblemowo. Przychodząc do klubu fitness czy innego obiektu otwartego szczególnie po 01.02.2021 nie można wykluczyć w/w zdarzenia. Korzystając z okazji, chcielibyśmy zaapelować do wszystkich klientów. Jeśli Wasz ulubiony klub nie zdecyduje się otworzyć 01.02.2021, tylko będzie potrzebował nieco więcej czasu na przygotowania lub nie podejmie decyzji o otwarciu wcale – prosimy o okazanie zrozumienia dla właściciela takiego obiektu. Na koniec dnia, jest to indywidualna decyzja każdego przedsiębiorcy, niezależnie od branży – czytamy na profilu Polskiej Federacji Fitness.

W najbliższą środę w godzinach porannych ma odbyć się konferencja prasowa, na której będzie przedstawione szczegółowo uzasadnienie w/w branżowej decyzji o otwarciu w reżimie sanitarnym od 01.02.2021.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Grafika Facebook Polska Federacja Fitness

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.