zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Połowa pracowników medycznych i 15% niemedycznych zawierciańskiego szpitala chce się zaszczepić na koronawirusa

W niedzielę 27 grudnia 2020 r. w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu minął termin zgłoszeń na szczepienia pracowników medycznych i niemedycznych.

Mając na uwadze konieczność jak najszybszego zabezpieczenia personelu podmiotów medycznych przed zagrożeniem SARS-CoV-2, Szpital Powiatowy w Zawierciu zadeklarował chęć utworzenia punktu szczepień w ramach Narodowego Programie Szczepień przeciwko COVID-19. Uprzejmie informujemy, że placówka przyjęła na siebie zadania jako tzw. szpital węzłowy. Oznacza to, że w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu będzie znajdować się punkt szczepień dla personelu podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz aptek – czytamy na stronie zawierciańskiego szpitala we wpisie z 15 grudnia.

Termin zgłoszeń minął w niedzielę 27 grudnia. W poniedziałek 28 grudnia redakcja Mediów Zawierciańskich zapytała Marcina Wojciechowskiego, rzecznika szpitala o to, ilu pracowników medycznych i niemedycznych wyraziło chęć zaszczepienia się na COVID-19. Jak poinformował rzecznik, około 50% pracowników medycznych i 15% niemedycznych chce się zaszczepić.

Co na to dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu? O 15:19 zwróciliśmy się do rzecznika z prośbą o komentarz szefa zawierciańskiej lecznicy. Gdy otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Rzec by się chciało – chwała bohaterom – tylko, że w tych dziwnych czasach już nawet nie wiadomo, która to ze stron – “wyszczepiający się”, czy ci powściągliwi. Procenty pokazują, że to poważny dylemat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.