zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Połowa medyków nie chce się zaszczepić na koronawirusa. Ministerstwo, NFZ i zawierciański szpital nie komentują sprawy [AUDIO]

27 grudnia ruszył pierwszy etap szczepień przeciw COVID-19, obejmujący pracowników służby zdrowia, w tym personel medyczny oraz niemedyczny. Rzecznik Szpitala Powiatowego w Zawierciu poinformował, że zaszczepić chce się około 50% pracowników medycznych i 15% niemedycznych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak kwestia szczepień wygląda na terenie województwa śląskiego.

Rafał Razik ze Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia zaznacza, że instytucja nie prowadzi statystyk dotyczących zainteresowania szczepieniami wśród pracowników służby zdrowia oraz obywateli, a jednocześnie wyjaśnia kilka związanych z tym kwestii, m.in. czym są tzw. szpitale węzłowe:

_

Wysłaliśmy również maila do Ministerstwa Zdrowia z pytaniem, jakie są przyczyny wątpliwości pracowników służby zdrowia co do poddania się szczepieniom oraz: w jaki sposób zamierza ich do tego zachęcić. Ministerstwo nie odniosło się do pierwszej kwestii. Treść komunikatu zawierającego odpowiedź na drugą przytacza nasz reporter, Michał Siciński:

_

Zapytaliśmy także Marcina Wojciechowskiego, rzecznika Szpitala Powiatowego w Zawierciu, z czego wynika taki stan rzeczy. Na chwilę obecną odmówił komentarza w tej sprawie. Stronę dedykowaną rządowemu programowi szczepień można znaleźć pod tym linkiem.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: pixabay.com

4 KOMENTARZE

  1. Czyżby kolejna tajemnica Poliszynela ? Pan rzecznik szpitala, odmawia komentarza w sprawie ” dlaczego nie wszyscy chcą”, bo decyzja o szczepieniu jest podobno dobrowolna (na razie) i należało by o nią pytać, samych “niezdecydowanych”. Natomiast, małomównego rzecznika można zapytać o to, czy sam się zaszczepi. Kontrowersje wokół szczepionki są duże, więc wiadomo, że spora część obywateli, będzie na NIE. Tak jak nie wszyscy wierzą w wirusa, tak samo nie wszyscy wierzą w doskonałość szczepionki. Logika oparta o doświadczenie życiowe, podpowiada, że: produkt wytworzony naprędce, bez gwarancji producenta co do skutków ubocznych i ewentualnych powikłań, dla nieskończenie różnych wariantów organizmów ludzkich, oparta na jakimś kodzie D.N.A. , mrożona do tego stopnia, że aż nierealne, by w każdym przypadku ten parametr utrzymać , podawana w dwóch dawkach, ale nie wiadomo na ile zapewnia i tak nie 100% skuteczność… że może to budzić uzasadnione obawy.

    • Filozof z facebooka. Zamiast szczepionki zaproponuj( w oparciu o doświadczenie życiowe) gorzałę lub święconą wodę.

      • z analizy sposobu funkcjonowania planety, proponuję “selekcję naturalną” – stary, dobry, sprawdzony, uczciwy, a przede wszystkim tani, sposób na drodze ewolucji każdego gatunku ziemskiego – przed, w trakcie i po, można oczywiście spożywać święconą gorzałę (jeśli ów osobnik wykształcił w sobie odpowiednie predyspozycje)

  2. Jeżeli połowa medyków nie chce się szczepić / to są fachowcy w tej dziedzinie / oraz 85 % pracowników niemedycznych to znaczy coś w tym jest. To co ma myśleć zwykły człowiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.