zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Policjanci, strażacy, a nawet… wójtowie Irządz i Włodowic. Wszyscy robią pompki dla chorego 18-miesięcznego Wojtusia. W ogólnopolskiej akcji zebrano już ponad 9 mln zł

Na stronie www.siepomaga.pl/wojtus od lutego 2020 roku trwa zbiórka pieniędzy na leczenie 18-miesięcznego Wojtysia Howin z województwa łódzkiego, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jego leczenie będzie kosztować około 9 mln zł.

Akcja rozpoczęła się od strażaka OSP Gaszyn (woj. łódzkie), autora filmiku, na którym można zobaczyć jak wykonuje pompki, informuje o przelewie dla Wojtusia oraz nominuje kolejnych do wykonania tego zadania. Do akcji przyłączył się m.in. Urząd Miejski w Zawierciu, zawierciańska policja, lokalne ochotnicze straże pożarne oraz wójtowie Irządz (Jan Molenda) oraz Włodowic (Adam Szmukier).

Kochani, to, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe, dzisiaj na naszych oczach stało się faktem! Po 123 dniach zbiórki udało się zebrać całą potrzebną kwotę na zakup najdroższego leku świata dla Wojtusia! Jesteście wspaniali!Galewice dzisiaj z pewnością nie pójdą spać o normalnej porze. Na skrzynki mailowe ponad 230 tys. cudownych darczyńców dociera właśnie ta genialna wiadomość o ratunku dla Wojtusia. Możemy z czystym sumieniem świętować! Z uwagi na trwające licytacje i challenge, zbiórka będzie jeszcze aktywna do końca czerwca – czytamy na stronie zbiórki.

Z planowanych do zebrania 9 milionów złotych zebrano (stan na godzinę 18:45, wtorek 9 czerwca) o 650 tys. zł.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.