zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Policjanci kontrolują pustostany i apelują o reagowanie na widok osób narażonych na zamarznięcie

Policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na zamarznięcie i zachęcają mieszkańców do reagowania na widok takich osób. Została w tym celu stworzona bezpłatna infolinia, gdzie można uzyskać informacje w zakresie pomocy osobom bezdomnym.

Dzielnicowi kontrolują pustostany, a także inne miejsca, w których szukają schronienia osoby bezdomne. Policjanci, patrolując ulice miasta, a także podejmując różnego rodzaju interwencje, również zwracają uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Mundurowi wskazują miejsca, do których mogą się zgłosić osoby bezdomne, aby otrzymać konkretną pomoc. Zachęcają do korzystania z ciepłych i bezpiecznych noclegowni. Przekazują też informacje o specjalnej, całodobowej infolinii obejmującej całe województwo śląskie, która uruchamiana jest każdego roku w porze jesienno-zimowej.

Wczoraj (tj. 14 stycznia) dzielnicowi wraz ze strażnikiem miejskim sprawdzali pustostany na terenie Zawiercia. W żadnym z kontrolowanych miejsc nie zastano bezdomnej osoby. Mundurowi podczas codziennej służby będą zwracać szczególną uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem.

Dzwoniąc pod numer telefonu 987, można uzyskać informacje na temat pomocy dla osób bezdomnych. Wiadomości te są również dostępne na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Informację o osobach bezdomnych, które potrzebują pomocy, można przekazać dzwoniąc pod numery telefonów: 112, 997 lub 987. Można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pośrednictwem której wybierając kategorię zgłoszenia o nazwie BEZDOMNOŚĆ, można zasygnalizować potrzebną pomoc.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.