zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Policja zatrzymała pijaną kobietę kierującą pojazdem. Przyjechał jej mąż… także pod wpływem alkoholu

Zawierciańscy policjanci zatrzymali wczoraj trzech pijanych kierowców. Jednego w Zawierciu i dwie osoby w Chruszczobrodzie.

Wczoraj policjanci z zawierciańskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę trzem osobom. Kilkanaście minut po 2 w nocy na ul. Paderewskiego w Zawierciu zatrzymali 26-latka kierującego oplem agila. Mężczyzna był pijany, miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu.

Kolejnych nietrzeźwych kierujących zatrzymano wczesnym rankiem w Chruszczobrodzie. 43-letnia mieszkanka gminy Łazy kierowała osobówką po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 1,5 promila. W czasie sporządzania dokumentacji drugim samochodem przyjechał jej mąż. Mężczyzna został także sprawdzony. Okazało się, że jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 45-latek miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Teraz każdemu z zatrzymanych grozi 2-letnie więzienie, utrata prawa jazdy na co najmniej 3-lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

W najbliższych dniach nad bezpieczeństwem podróżnych będzie czuwało jeszcze więcej policjantów. Patrole ruchu drogowego w wielu miejscach naszego powiatu będą kontrolować prędkość pojazdów i stan trzeźwości kierowców. Policjanci przypominają też, kierowcom żeby przed wyjazdem sprawdzili oświetlenie i ważność badań technicznych pojazdu.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.