zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Policja zatrzymała dwóch mieszkańców Ogrodzieńca za produkcję narkotyków

Policjanci z wydziału kryminalnego prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i uprawę konopi indyjskich.

W miniony poniedziałek policjanci z Wydziału Kryminalnego zawierciańskiej komendy skontrolowali posesję w Ogrodzieńcu, by sprawdzić posiadane informacje o tym, że jeden z domowników zajmuję się uprawą i dystrybucją marihuany. W trakcie przeszukania śledczy znaleźli 6 wyrwanych krzaków konopi oraz ukryty w pomieszczeniach gotowy susz marihuany. Zabezpieczono tam także urządzenia do rozdrabniania narkotyków, elektroniczne wagi i pieniądze, które mogły pochodzić z handlu środkami odurzającymi. Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch 24-letnich mieszkańców gminy Ogrodzieniec. Stróże prawa zlikwidowali również „leśne plantacje” konopi indyjskich, które uprawiali zatrzymani mężczyźni. Łącznie zabezpieczono ponad 600 porcji marihuany i 40 krzewów konopi.

Zatrzymani usłyszeli dzisiaj zarzuty. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków Sąd może orzec karę do 10 lat więzienia. Wobec jednego z mężczyzn Sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.