zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Połączenie soczewek z okularami przeciwsłonecznymi – co trzeba wiedzieć?

Osoby, które borykają się z problemem, jakim są różnego rodzaju wady wzroku, mimo noszenia soczewek kontaktowych powinny pamiętać o tym, jak ważna jest ochrona oczu przed słońcem. Promieniowanie UV jest jednakowo szkodliwe podczas lata, jak i zimy – chociażby w przypadku, w którym promienie słoneczne odbijają się od ośnieżonego stoku. Narażanie oczu na odczuwanie promieniowania w zbyt dużym natężeniu może powodować trwałe uszkadzanie wzroku, przez co niezbędne będzie zadbanie o odpowiednią ochronę. Na co zwrócić uwagę podczas łącznia soczewek kontaktowych z okularami przeciwsłonecznymi? Co trzeba wiedzieć i jak wybrać odpowiednie produkty? Na te i wiele innych pytań odpowiadamy w poniższym artykule.

Działanie promieni UV na oczy

Każdego dnia jesteśmy narażani na promieniowanie ultrafioletowe, które jest bardzo szkodliwe dla naszego wzroku. Społeczeństwo zyskuje coraz większą świadomość w tym zakresie, biorąc pod uwagę chociażby wpływ promieniowania UV na skórę oraz konieczną przed nim ochronę niezależnie od pory roku. Mimo wszystko wiele osób wciąż zapomina o ochronie wzroku przed promieniowaniem. Niestety, pominięcie tego aspektu może wiązać się z konsekwencją w postaci wielu różnych chorób, a ich efektem może być nawet utrata wzroku. Na promieniowanie UV jesteśmy zdecydowanie najbardziej narażeni w trakcie lata – w szczególności w godzinach porannych aż do 14-15, podczas gdy słońce jest w najwyższym punkcie. Jednak tak jak wspomnieliśmy powyżej, negatywny wpływ można odczuć także zimą, gdy promienie słoneczne odbijają się od jasnego śniegu, powodując narażenie spojówek. Podczas gdy soczewka absorbuje promienie UVA, rogówka robi to samo, jednak w przypadku promieni UVB. Cała energia jest wówczas przekazywana tkance, co może spowodować jej nieodwracalne zniszczenie. Oczywistym jest, że ludzkie oczy mają naturalne mechanizmy ochronne, w postaci między innymi zwężanie źrenic czy mrużenia oczu, jednak nie zawsze będą one wystarczające, by uchronić nas przed negatywnymi konsekwencjami.

Soczewki z filtrem UV

Warto zwracać uwagę na soczewki, które posiadają filtr UV. Można je znaleźć pod linkiem https://www.bezokularow.pl/soczewki-acuvue. Szkła kontaktowe, które wyróżniają się powiększoną ochroną przed promieniami UVA i UVB w porównaniu do standardowych modeli, są zdecydowanie najlepszym wyborem. Zapewniają one bowiem ochronę przed promieniowaniem, która sięga nawet do 99% w przypadku UVB i 90% – w przypadku UVA. W dzisiejszych czasach producenci coraz częściej decydują się na stosowanie filtrów UV także w jednodniowych soczewkach, które są najwygodniejszym rozwiązaniem dla wielu osób korzystających z produktów tego typu.

Łączenie soczewek z okularami przeciwsłonecznymi

Warto jednak mieć świadomość, że nawet najlepsze soczewki kontaktowe nie zastąpią nam okularów przeciwsłonecznych. Dlatego właśnie warto o tym pamiętać podczas wszelkich podróży wakacyjnych lub dni spędzanych na plaży czy stoku narciarskim. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór soczewek kontaktowych w duecie z dobrze dobranymi okularami przeciwsłonecznymi z polaryzacją, które można znaleźć pod linkiem https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-senja-8170-c01-z-polaryzacja. To właśnie to połączenie daje najwyższy ochrony oczu przed promieniowaniem UV. Ważną kwestią jest jednak świadomość, że okulary przeciwsłoneczne zakupione na bazarze nigdy nie dadzą nam ochrony takiej jak te, które dobierzemy indywidualnie w salonie optycznym. To właśnie produkty najwyższej jakości są wielokrotnie testowane, a następnie akceptowane przez specjalistów, by służyć pacjentom przez wiele kolejnych lat. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule na blogu sklepu  bezokularow.pl . Warto zatem odwiedzić stronę markowego sklepu, by znaleźć swój wymarzony produkt i nie martwić się o ochronę swojego wzroku przed szkodliwym promieniowaniem.

Źródło: Materiał Partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.