zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Pojechała do szpitala ze starszą osobą pod kroplówką. Mimo pilności wymiany wenflonu, musiała zatrzymać się i uiścić opłatę

Do redakcji Mediów Zawierciańskich zgłosiła się pewna mieszkanka Zawiercia, która poinformowała nas o sytuacji, jaka w tym tygodniu przytrafiła się jej w związku z parkowaniem na parkingu przy Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Mianowicie, jadąc do szpitala w celu wymiany wenflonu starszemu członkowi rodziny, została zatrzymana przez pracownicę obsługującą szlaban przy wjeździe na parking z żądaniem uiszczenia opłaty, mimo pilności załatwienia sprawy. 

Mieszkanka jechała na SOR do Szpitala Powiatowego w Zawierciu z matką oraz osobą starszą, która miała podpiętą kroplówkę, i której należało pilnie wymienić wenflon. Panie poprosiły pracownicę, obsługującą szlaban przy parkingu o jego podniesienie, gdyż chciały jedynie zajechać do pielęgniarki, by wymieniła wenflon. Pracownica jednak upierała się, że nie wpuści ich, dopóki nie zapłacą. Po otrzymaniu od pań informacji, że nie posiadają żadnych drobnych, pracownica zareagowała stwierdzeniem: “To trudno”. Matka mieszkanki znalazła w końcu pieniądze, po czym panie musiały wyjść, zapłacić, wziąć bilet i dopiero wtedy mogły jechać dalej. Mieszkanka twierdzi jednocześnie, że te opłaty nigdy przedtem nie były pobierane.

Zwróciliśmy się do szpitala z prośbą o ustosunkowanie się do tej sytuacji,  a także o udzielenie informacji, jak wygląda kwestia opłat za parking.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 14/2012 Dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu z dnia 9 maja 2012 r., za parkowanie samochodu na placu parkingowym pobierana jest opłata w wysokości 5 zł.  Jest to kwota obowiązująca od 9 lat. Pojazdy prywatne dowożące pacjentów do Izby Przyjęć zwolnione są z opłaty na czas 15 min. Odnosząc się do tej konkretnej sytuacji, z relacji naszego pracownika wynika, że wspomniana osoba wjechała na teren szpitala za innym samochodem nie zatrzymując się przy portierni i nie podając celu wizyty. Kierująca pojazdem została więc poproszona o uiszczenie opłaty wynikającej z zarządzenia – informuje Marcin Wojciechowski, rzecznik Szpitala Powiatowego w Zawierciu. 

MS
redakcja@zawiercianskie.pl

9 KOMENTARZY

    • Jak widać bardzo mało i leżenie plackiem. Do góry im. Szkodzi. Obecny sor odkąd powstał. Do dziś to największa porażka tego szpitala po najgorszej izbie przyjec. A kawusie to mogą w domu pic

      • Idź poleż razem z nimi, kto ci zabroni. Każdy jest kowalem swojego losu .Szkoły pokończyć i brać pieniądze za leżenie, a nie tylko narzekać, jęczeć i zazdrościć.

  1. Do W . Marcin daj spokój rzecznikiem jesteś w szpitalu a nie na forum . Zresztą kiepski z ciebie rzecznik skoro jesteś nim dla każdej opcji partyjnej. Zajmij się lepiej swoją Lubą 🙂

  2. Trzeba zostać pacjentem,żeby oceniać. Leżałem w ciężkim stanie na oddziale zakaźnym. Tylko i wyłącznie dzięki osobom pracującym na zakaźnym mogę cieszyć się ,że jestem już w domu. Bardzo dziękuję całemu personelowi za opiekę i pomoc .

  3. Trzeba zostać pacjentem,żeby oceniać. Leżałem w ciężkim stanie na oddziale zakaźnym covidowym. Tylko i wyłącznie dzięki osobom pracującym na zakaźnym covidowym mogę cieszyć się ,że jestem już w domu. Bardzo dziękuję całemu personelowi za wspaniałą opiekę i pomoc .

  4. Mój mąż leżał na oddziale covidowym w bardzo ciężkim stanie.Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracujących tam osób jest już w domu od prawie 2 tygodni. Wspaniała opieka, pyszne posiłki i świetna atmosfera mimo tego,że jest to oddział covidowy. Dziękuję bardzo i pozdrawiam wszystkie osoby tam pracujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.