zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Podpisano porozumienie o letnim i zimowym utrzymaniu dróg wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego

Wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki poinformował na swoim Facebooku, że we wtorek 14 czerwca na ręce starosty zawierciańskiego Gabriela Dorsa oraz wicestarosty Pawła Sokoła przekazał porozumienie, które ma usprawnić obu stronom realizację zadań letniego i zimowego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego.

Na terenie powiatu zawierciańskiego Województwo Śląskie zarządza 91,9 km dróg! Kwota, która zostanie przekazana na ten cel w II półroczu 2021 r. to ponad 1,7 mln zł. Planowana łączna kwota na utrzymanie dróg w powiecie (zgodnie z umową) do czerwca 2024 r. to 10,5 mln zł! – czytamy na Facebooku wicemarszałka województwa śląskiego Dariusza Starzyckiego.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
źródło: Facebook/Dariusz Starzycki – Wicemarszałek Województwa Śląskiego

6 KOMENTARZY

  1. Pan Gabryś może znów jakiś zaje,,sty felieton napisze o ile już czegoś nie utworzył 🙂 a na cześć podpisania w Białej Błotnej impreza graj kapelo goście jadą, umta umta zagrycha i gorzołka też mus być

  2. Czy letnie utrzymanie dróg, polega na pielęgnowaniu dziur w nawierzchni, które powstały w okresie zimowego utrzymania ? bo dziury jak jasne prącie i nikt z tym nic nie robi

    • może w końcu wezmą się za robotę.
      A przy okazji, czy most w Turzy już zrobiony? 10m mostu czeka ponad 10 lat na remont i jest zwężenie. No chyba że zrobili w zeszłym roku, ale nie jeździłem tą drogą chyba ze 2 lata..

  3. #ASDE pijar marketingowy a z innej beczki jak promocja powiatu SZA w Polsce-:) -:( duzo podrozuje po Polsce wierz mi wiekszosc jak pokazuje Jure “galy jak 5 pln” jest cos takiego w Polsce i slaskiem?!? kto jest za to odpowiedzialny w powiecie ? a co za tym idzie agroturystyka gastronomia hotele sklepy etc… czyli kasa! ale po co…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.