zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Podczas treningu Viretu CMC w hali OSiR-u wybuchła lampa. Czy obiekt wymaga remontu?

We wtorek 3 września przed godziną 20:00 doszło do eksplozji jednej z lamp w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej w Zawierciu. Miało to miejsce w trakcie treningu zawodników Viretu CMC Zawiercie.

Wybuch był samoistny. Wszyscy zawodnicy byli w hali. Zawodnicy w okolicy bramek, a trener na środku boiska (lampa spadła za trenerem w okolicy zegara). Chłopaki mieli mieć jeszcze jedno ćwiczenie i koniec treningu (ustawiali się do kontry – mieli biegać pod lampą, która wybuchła). Dobrze, że lampa rozsypała się w tym momencie, a nie wcześniej (trener był w bezpośrednim sąsiedztwie) lub później – powiedzieli zawodnicy uczestniczący w treningu.

Czy obiekt wymaga remontu?

W budżecie na 2019 rok została przewidziana kwota w wysokości 400 tys. zł na modernizację hali OSiR-u przy ul. Blanowskiej 40. W trakcie styczniowej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu prezydent Zawiercia Łukasz Konarski mówił, że w związku z nieplanowanymi wydatkami konieczne jest zmniejszenie kwoty na modernizację hali z 400 do 100 tys. zł. Podczas sesji w lutym ponownie zmniejszono tę kwotę – o 38 tys. zł.

Uprzejmie informuję, że Hala Widowiskowo – Sportowa OSiR II przy ulicy Blanowskiej 40 w Zawierciu jest pod stałą kontrolą inspektora nadzoru budowlanego i nie wymaga remontu – mówi Jacek Latko, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu.

Jaka była przyczyna eksplozji lampy?

Co roku (w marcu) OSiR Zawiercie przeprowadza badania instalacji elektrycznych we wszystkich zarządzanych i administrowanych obiektach. Posiadamy aktualne badania instalacji elektrycznej hali OSiR II przy ulicy Blanowskiej. Protokolarnie stwierdzono, że instalacja jest sprawna i nadaje się do użytku. W związku z awarią jednej z 75 lamp oświetlających parkiet sportowy hali OSiR II (doszło do niej 3 września wieczorem), informuję, że niezwłocznie przeprowadzimy badania potwierdzające zdolność do użytku wszystkich obwodów elektrycznych, które zasilają lampy. Mamy nadzieję, że te działania pozwolą ustalić przyczynę awarii i w przyszłości ją wyeliminować. W tej chwili (stan na godzinę 10.15) obiekt jest wyłączony z użytkowania – informuje dyrektor OSiR.

23 KOMENTARZE

 1. Jako mieszkaniec tego miasta, nie godze się na dotowanie prywatnych klubów z budzetu miasta. Widzę dużo bardziej ciekawych projektów. Kluby mogą sponsorować bogate Gminy tam gdzie są kopalnie Np. Jastrzębski Węgiel – JSW itp, duży przemysł, kogo na to stać. Zawiercie jest biedne i są pewne priorytety, jak służba zdrowia, infrastruktura itp.

 2. lampa-żarówka to raczej wyposażenie wymienne – może trzeba zainwestować w lampy ledowe (jeśli takie powstały dla takich obiektów) – taki wybuch jednej z lamp (jak mniemam po dłuższym okresie użytkowania) wygląda zbyt poważnie aby ufać pozostałym – dawniej takie wybuchy przytrafiały się ale nowo instalowanym żarówkom

 3. Pani Aniu, prawie 99.9% klubów sportowych w Polsce to kluby prywatne i każdy promuje dany region niezależnie od tego czy jest prywatny czy nie…a w sport trzeba inwestować tak samo jak w zakłady pracy, służę zdrowia czy w inne aspekty społeczne…. Poza tym młodzi ludzie mogą aktywnie wykorzystać czas na rozwój a starsi mile spędzać czas na dopingowaniu i wykorzystywaniu wolnego czasu…. Myli się Pani…

  • Bzdury wypisujesz człowieku. Czy KGHM promuje jakieś miasto czy Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi ! Podobnie TERMALIKA BRUK-BET i wiele innych. Prywatne kluby promują swoje firmy , a nie regiony czy miasta, więc niech oni inwestują w swoje kluby. Samorząd może w pewnym stopniu współfinansować sport amatorski, publiczny ,a nie prywatny.

 4. Trzeba dzwonic do płokuratury , powołać komisje śleczą , dlaczego lampa sodowa czy tam rtęciowa wybuchła !!!

  Napiszcie coś normalnego a nie zajmucie się sponsorowaniem reklamy prywatnego klubu i popieraniem pana G. , bo portal schodzi na xxxx , bo gdzie nie przełączyć strony tylko popaprany sport a mało informacji z Miasta Zawiercie !!!

  Może reportaż zrobicie o Gangu emerytów który opanowuje przychodnie centrum , i tu może włądze coś z tym zrobią ??

 5. Informacje z miasta zapierdzian-gang emerytów opanował ośrodek zdrowia .Wiadomości z z miasta Zawiercie jeszcze tylko miesiąc i rusza liga siatkówki .

 6. Tak? To dlaczego siatkarze noszą na koszulkach logo Aluron Virtu CMC Warta Zawiercie nosi logo Zawiercia? Może hehehe…grają dla innego i w innym mieście? Hehehehe… Bzdury to wy piszecie….Eksperci ?

 7. Taki masz jeden z drugim problem?… Nie chodź, nie oglądaj…. ale daj innym możliwość spędzenia czasu wolnego w taki sposób…

  • Ja i inni nie mamy żadnego problemu !!!!!!! A jeśli ty go masz to kup bilet i idź na mecz , możesz nawet dać tym prywaciarzom swoją wypłatę, ale my na ten klub nie będziemy płacić i przeznaczać naszych podatków na ich utrzymanie.

 8. Tak hejtują…. A cała hala na Blanowskiej wraz na czele z Panem Prezydentem Konarskim, który nie chce dofinasować idą na mecze ligi siatkówki…. hipokryci… ?

 9. Cała hala wypełniona po brzegi świadczy o tym że mieszkańcy są bardzo zainteresowani i wybierają się na mecze Warty… Zejdźcie na ziemię…. ?

  • Skoro cała hala wypełniona po brzegi i wszyscy kupili bilety to znaczy , że klub zbiera KASIORĘ i jeszcze od miasta, czyli pd nas chce wyłudzić forsę ! skandal !!!!

 10. Pan Prezydent powinien wspierać takie przedsięwzięcia i dawać przykład młodym ludziom a nie blokować tego typu pomysły innych osób…. Czyżby zazdrość? Może pieniądze chce dla siebie a nie inwestować w przyszłość? Sport zawsze będzie przyciągał ludzi czy tego chce Pan Prezydent czy nie…. Na tym też można zarobić…. ale jak ktoś nie myśli…. To potem musi oszczędzać na energii w parkach…. Hehehe ?

 11. Gdzie katolik powinien swoich wspierać najpierw…. Czyli nową parafie p.w. Św Jana Pawła II….. Ale cóż…. widocznie presja ludzi innych wyznań bierze górą nad priorytetami swoich…. Jakby jeszcze pomagali rzydzi to rozumiem..,a tu wiecznie z ich strony narzekanie i wykorzystując każdą okazję do dojenia kasy kosztem historii, cierpienia….
  To takich się wspiera ale żeby hale wybudować dla wszystkich przecież na przyszłość gdzie inne imprezy będą się odbywać to już pieniędzy nie ma… Ale na synagogę to jak najbardziej…. Tacy bogaci są to niech z własnej kieszeni budują tak jak parafianie….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.