zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Podczas spotkania, chcemy obalić mity i stereotypy na temat Marszałkowskiej”. W sobotę na Marszałkowskiej w Zawierciu odbędą się Targi Lokali

W sobotę 17 października przy ul. Marszałkowskiej 29 w Zawierciu odbędą się Targi Lokali.

Już w najbliższą sobotę 17 października, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Zawierciu. To spotkanie dla wszystkich ludzi biznesu, przedsiębiorców i działaczy organizacji pozarządowych z terenu Zawiercia, powiatu i całego województwa. Targi Lokali będą świetną okazją do zaprezentowania perspektyw rozwoju tego obszaru – kiedyś zaniedbanego, zapomnianego, a dzisiaj coraz prężniej rozwijającego się w procesie rewitalizacji. Rewitalizacja dawnych społecznych i handlowych ulic to obecnie coraz mocniejszy trend w inwestycjach. Rynek nieruchomości dynamicznie się zmienia, a takie miejsca jak Marszałkowska – w wielu miastach odzyskują dawny blask. Taki pomysł mamy też tutaj. Chcemy o nim więcej opowiedzieć.

Organizatorzy informują, że w trakcie wydarzenia będzie można dowiedzieć się, jakie są wolne lokale do wynajęcia przy ul. Marszałkowskiej.

Do Waszej dyspozycji będą prawie wszystkie dostępne wolne lokale na ul. Marszałkowskiej. To okazja, aby realnie ocenić stan ich techniczny, porozmawiać, zaczerpnąć informacji i wymienić się doświadczeniami. Korzyści z wynajęcia tu lokalu to przede wszystkim przystępna cena, ulgi dla organizacji i dla rozpoczynających działalność. Podczas spotkania, chcemy obalić mity i stereotypy na temat Marszałkowskiej – informują organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia są Referat Rewitalizacji UM Zawiercie oraz Agencja Rozwoju Zawiercia.

W związku z nowymi przepisami, targi będą organizowane w ścisłym reżimie sanitarnym. Prosimy o noszenie maseczek i pamiętaniu o dezynfekcji. Większa część wydarzenia odbędzie się na świeżym powietrzu. Akcjami towarzyszącymi będą: Zawierciańska Wymiana Książek, projekt „Zawierciańska Jesień Literacka”, a także mini koncert plenerowy z okazji otwarcia Bram Artystycznych – nowych murali pod adresami Marszałkowska 8-10 i 22. O muzyczną oprawę zadba Bartłomiej Mechanik Chyla, w swoim solowym koncercie w bramie 8-10 – informują organizatorzy.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

23 KOMENTARZE

  1. Powinni tam pójść najemcy Bocianówki i Pani z kiosku na Żabkach, której Pan Konarski nie przedłużył dzierżawy gruntu i opowiedzieć jak są traktowani przedsiębiorcy w Zawierciu przez Pana Konarskiego.

  2. Głupota nie ma granic. Który przedsiębiorca tam przyjdzie? Można chyba zauwazyc, że przedsiębiorcy wynajmują nowe lokale i tam prowadzą swój biznes. Wystarczy popatrzeć na ostatnio otwarte sklepy Zawierciu. K

  3. taa, targi lokali, a z kamienicy obok byłej synagogi odpadają cegły z elewacji..
    ciekawe jak chcecie “obalić mity i stereotypy”.. rzeczywistość mówi sama za siebie…

  4. Jedyny problem w tym, że “inwestorzy-biznes-prywatna inicjatywa” zjawiają się wszędzie tam, gdzie widzą tzw. okazję i to na dużo wcześniej, niż władze pomyślą by ich do tego zachęcać. W takim SAG, mimo całej dobrze opłacanej instytucji “zachęcaczy” od wielu lat nie pojawia się nikt konkretny. Natomiast gdyby ktoś przedsiębiorczy, uznał to miejsce za właściwe dla swojej działalności, to by tu zainwestował, nawet jakby był tam jedynie lej po bombie atomowej, a w około pasły się kunie z dwoma łbami.

  5. Konarski chce uzdrowić Marszałkowska dla pewnego biznesmena który ma tam swoje budynki a także chętnie wynajmie kolejne od miasta jak je wyremontuja. A chłop nie odpuści za dużo wniósł w Odnowę

  6. Usia, siusia dla Kubusia. Kto się nabierze na te wspaniałe oferty ? Kto przedstawi najlepsze show dla dzieci bo nie o handel tu chodzi. Może jakieś pokoje na godziny by miały wzięcie ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.