zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Po zawierciańsku: Wszyscy ludzie prezydenta [FELIETON]

Wracamy. W wakacje w czwartki. A wygląda na to, że w lipcu i sierpniu nie braknie ciekawych tematów. Nie tylko za sprawą wyborów na Prezydenta RP.

Ale właśnie. Czy zauważyliście, że jak kampania długa i szeroka nie przyjechał do powiatu zawierciańskiego ani jeden kandydat na fotel prezydencki? Żaden. Byli w o wiele mniejszych miejscowościach, w niektórych nawet więcej niż jeden kandydat. Dziś na ten przykład prezydent Andrzej Duda był m.in. w Olkuszu. A do nas nikt nie zawitał – ani Duda, ani Trzaskowski, ani żaden inny. Mało tego! Nawet inni czołowi działacze partyjni z reguły omijali Zawiercie szerokim łukiem. Była jedynie w sobotę 20 czerwca europoseł Jadwiga Wiśniewska. A, daleko nie szukając, dziś do Siewierza przyjechał marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Pomijając kwestię poglądów politycznych, choć zwykle każdy jakieś ma, uważam, że wszelaki aktyw partyjny z powiatu zawierciańskiego nie postarał się zanadto. Oprócz żelaznego elektoratu każdego z kandydatów jest bardzo wielu niezdecydowanych wyborców, których głos zależy od tego, co obejrzą, usłyszą lub przeczytają w mediach albo od tego, co im ktoś bliski podpowie. A media, jak wiadomo, kłamią. Czy więc powiat zawierciański liczący prawie 120 tys. mieszkańców nikogo nie interesuje? Przecież może nie tylko utwierdzilibyśmy się w naszych przekonaniach podczas takich spotkań, ale usłyszelibyśmy coś nowego ciekawego? Nieładnie! Wstydź się wszelaki aktywie partyjny, żeś nie załatwił nam spotkania w Zawierciu.

Co zaś do samego Zawiercia, to ponoć już w przyszłym tygodniu będziemy mieli nową wiceprezydent miasta. Na sesjach będzie ciekawie albo nudno. Oby tylko było to dobre dla miasta. Swoją drogą ciekawie już teraz jest. Pod względem medialnym. Otóż na rynku pojawił się nowy tytuł – portal i gazeta Jura24. Życzę powodzenia nowemu lokalnemu medium założonemu przez Klaster Innowacji Społecznych, w którym członkiem zarządu jest Piotr Czarnojańczyk, nieetatowy członek zarządu powiatu zawierciańskiego wywodzący się z komitetu Konarski-Zawierciańska OdNowa. Serdecznie pozdrawiam, powodzenia życzę i dobrych tematów!

P.S. Jeśli w piątek ktoś politycznie znany jednak przyjedzie do Zawiercia, to za tydzień oficjalnie przeproszę aktyw partyjny.

P.S.2 Tytuł felietonu to tytuł pewnego znanego filmu o dziennikarstwie. Warto obejrzeć.

Do przeczytania za tydzień.

Paweł Kmiecik
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie: flickr.com

4 KOMENTARZE

  1. Panie Redaktorze jestesmy “slamsami” slaskiego jest tam jakis powiat zawiercianski..i co od 89 roku co sie zmienilo w porownaniu z innymi powiatami woj.slaskiego lipa na maxxaa jak to mowia mlodzi! taki potencjal powiatu i co wielkie G. od 89 obwodnica NIE MA! kolej lotnisko NIE! ZB Przyjazn NIE MA! huta szkla NIE! turystyka brama na Jure! pozal sie Panie! powiat SZA promocja NIE! Czy ktos slyszal o naszym powiecie dobrze w Polsce w slaskiem…

  2. “ludzie” Prezydenta P.Konarskiego P.Grima P.Macha i poprzednicy CO ZROBILSICIE Z MIASTEM ZAWIERCIE? DNO INWESTYCYJNE DNO😈😈😈😈😈😈😈😈

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.