zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Po dosłownym zacytowaniu słów Małgorzaty Benc, wypowiedzianych na Komisji Społecznej, redakcja Mediów Zawierciańskich otrzymała żądanie sprostowania

W poniedziałek 5 października na łamach portalu zawiercianskie.pl ukazało się sprostowanie słów zastępcy prezydenta Zawiercia Małgorzaty Benc.

Chodzi o dosłownie zacytowaną wypowiedź Małgorzaty Benc z obrad Komisji Społecznej Rady Miejskiej w Zawierciu z poniedziałku 24 sierpnia. Nagranie z obrad sierpniowej komisji dostępne jest tutaj: https://zawiercie.sesja.pl/2020/08/25/komisja-spoleczna_2020_08_24/

Na łamach portalu zawiercianskie.pl we wtorek 25 sierpnia opublikowaliśmy relację z komisji – można ją znaleźć TUTAJ. Pomiędzy 1 godziną 35 minutą i 27 sekundą a 1 godziną 36 minutą i 15 sekundą zastępca prezydenta Małgorzata Benc wypowiedziała słowa, które stały się przedmiotem żądania sprostowania.

Oni dostali, z tego, co ja się zdążyłam dowiedzieć nieoficjalnie, to Pani syndyk dostała 5 mln zł ze Skarbu Państwa na utylizację, ale tych, które były rozpoznane i tak się potem skończyło, jak się skończyło, że firma która wygrała przetarg, dwa samochody wyjechały do utylizacji, a cztery do lasu i już był problem. I podobno teraz ogłosiły jakieś postępowanie kolejne, ale też to wiem nieoficjalnie. Pani syndyk nie odpowiada na pisma, bo już wysłałam do niej dwa. Piszemy teraz do jej, do wszystkich władz, które się tam zajmują i piszemy, piszemy, piszemy, ale co możemy zrobić, ona nas może nawet nie wpuścić na terenMałgorzata Benc.

W związku z wypowiedzią wiceprezydent Zawiercia do redakcji Mediów Zawierciańskich wpłynęło żądanie sprostowania jej słów. Pismo skierowała kancelaria prawna reprezentująca syndyk masy upadłości Przędzalni Zawiercia SA.

Nieprawdziwa jest informacja opublikowana w dniu 25 sierpnia 2020 r. na stronie zawiercianskie.pl jakoby syndyk masy upadłości Przędzalni Zawiercia SA w upadłości likwidacyjnej otrzymała kwotę 5 milionów złotych ze Skarbu Państwa na utylizację porzuconych odpadów. Nieprawdziwa jest także informacja, że Porzucone odpady przekazane do utylizacji zostały wywiezione do lasu. Nieprawdziwą informacją, jest także twierdzenie, że syndyk masy upadłości Przędzalni Zawiercie SA w upadłości likwidacyjnej nie odpisuje na otrzymaną korespondencję – czytamy w treści sprostowania.

Sprostowanie zostało opublikowane na łamach portalu zawiercianskie.pl w poniedziałek 5 października. Więcej informacji TUTAJ.

Nasza redakcja zwróciła się do Małgorzaty Benc z prośbą o komentarz do żądania sprostowania otrzymanego przez Media Zawierciańskie.

Dla mieszkańców to bardzo ważny temat i podchodzą do niego emocjonalnie. Te emocje udzieliły mi się podczas tej komisji. Opierałam się na informacjach przekazanych przez zawiercian, zaznaczając, że są niepotwierdzone i należy je zweryfikować. Jeśli ktoś poczuł się urażony, to jest mi przykro. Nie było to moją intencją – powiedziała zastępca prezydenta Zawiercia Małgorzata Benc.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

7 KOMENTARZY

  1. Jak widać w państwie prawa i sprawiedliwości za niewygodne wypowiedzi łatwiej ścigać media, które je dosłownie przekazują do publicznej wiadomości niż osoby, które te wypowiedzi wyrażają.

  2. Dziwne rozumowanie p. prezydent Benc , to można porównać do ojca Rydzyka który dostał auto od bezdomnego . Opierala sie na informacjach zawiercian , tj. Na plotkach , tak postepuje pracownik samorządowy? Szok !! Niezła para prezydencka w Zawierciu .

  3. I tak jest ze wszystkim przy tej “ekipie” Konarskiego. Kłamią, oszukują, kręcą, aby tylko ich było na wierzchu. Po kadencji tej ekipy kłamców i krętaczy, to my się szybko nie pozbieramy. Banda łobuzów!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.