zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Pijany mężczyzna wiózł na motorowerze 7-letniego syna

Policjanci z Zawiercia zatrzymali motorowerzystę, który prowadził pojazd po pijanemu. Nietrzeźwy mężczyzna przewoził siedmioletniego syna.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 18.30 w miejscowości Zdów. Motorowerzysta i jego pasażer jechali bez kasków i tym zwrócili na siebie uwagę funkcjonariuszy. W czasie rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

Zatrzymany 38-latek sam przyznał, że uczestniczył jako pasażer w wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym. Doszło do niego 4 dni wcześniej w tej samej miejscowości. Kierowca samochodu również był pijany.
Najwidoczniej nieodpowiedzialny mężczyzna nie wyciągnął z tego zdarzenia żadnych wniosków. Wioząc po pijanemu swoje dziecko narażał je oraz siebie na poważne niebezpieczeństwo. Teraz mieszkaniec gminy Włodowice będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie jednośladem pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia. Mężczyzna będzie musiał także zapłacić 5 tys. złotych na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.