advertisement essay example india 2047 essay paryavarana parirakshana essay in telugu language gm foods essay

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Pijany kierowca uciekał przed policją, zamienił się miejscami z pasażerem. Także pijanym

Zawierciańscy policjanci zatrzymali dwóch 29-latków, którzy po pijanemu kierowali samochodem marki Audi.

W ubiegły czwartek około godz 17:50 patrol prewencji został skierowany na ul. Kościuszki w Zawierciu, po której miał jechać pijany kierowca Audi. Kierujący zignorował wydany sygnał do zatrzymania i podjął próbę ucieczki. W czasie brawurowej jazdy uszkodził dwa inne samochody. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna, który wysiadł zza kierownicy miał problem z ustaniem na nogach. Okazało się, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Na podstawie zeznań świadków policjanci ustalili, że wcześniej tym pojazdem kierował pasażer. Mężczyźni zatrzymali się na drodze i zamienili miejscami. Przeprowadzone badanie trzeźwości pasażera, a wcześniej kierującego, wykazało prawie 2,3 promila alkoholu. Nie posiadał on również uprawień do kierowania pojazdami. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za jazdę samochodem w takim stanie stanie grozi im teraz 2-letnie więzienie, utrata prawa jazdy na co najmniej 3-lata oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Z własnej kieszeni będą musieli też pokryć koszty wszelkich zniszczeń.

Osobie, która powiadomiła zawierciańskich policjantów o swoich podejrzeniach, policja dziękuje za czujność i właściwą postawę, a także ostrzega, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Skutki takiej jazdy mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących jak i innych użytkowników dróg.

Tekst: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu
Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange