zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Pierwszy dzień nowego rozkładu ZKM Zawiercie: sonda wśród pasażerów [AUDIO]

W poniedziałek 6 maja wprowadzono nowy rozkład jazdy autobusów Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu.

Zapytaliśmy pasażerów korzystających z węzła przesiadkowego przy dworcu o to, co myślą na temat nowego rozkładu jazdy:

Nagranie/zdjęcie: Karol Jarża

10 KOMENTARZY

 1. Wszystko świetnie ale jak ktoś chce się dostać z jednego końca Lini zkm do drugiego to ni jak się nie da. To coś na środku Kromołowa co miało usprawnić dostanie się do Zawiercie z okolicznych wsi niestety tego nie robi. Dojedziesz do Kromołowa i albo Ci się uda w coś przesiąść albo i nie. A dostać się na warty czy to z Kromołowa czy z centrum Zawiercie tylko za pośrednictwem zkm tylko jak się wstrzelisz w odpowiednie godziny…

 2. Nie wiadomo po co zmieniono godzinę odjazdu autobusu nr 3 na Starym Rynku z 5.59 na 5.53.Poprzednia godzina odjazdu byla bardzo dobra.

 3. Rozkład jazdy jest do niczego,brak możliwości dojazdu,ale co się dziwimy jak przyszedł stary nowy prezes,proponuje by przejechał się wszystkimi liniami ,a po wejściu do autobusu niech się przedstawi kim jest to usłyszy co na jego temat ludzie myślą.Jak się wozi samochodem to nie myśli się o zwykłych ludziach ,którzy musza dojechać do pracy i z niej wrócić,często po 8 godzinach ciężkiej pracy a nie płaszczenia tyłka przy biurku.

 4. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

 5. Nie mam pojęcia, z kim był konsultowany nowy rozkład. Porażka. Autobus nr 3 o godz. 6.21 z Zawiercie Piaski jechały wczoraj dwie osoby i dwie kolejne wsiadały, później długo długo nikt. Dzisiaj tym samym autobusem jechała jedna osoba i wsiadły na Piaskach 3 . W sumie kilka osób Wczoraj 7.24 nie jechał, albo był bardzo mocno opóźniony, bo o 6.40 jeszcze nie jechał i dziecko nie miało czym dojechać na maturę!!!!!!. Wczoraj o godz. 16.57 z dworca PKP pustki. W sumie do Kromołowa jechały dwie osoby. Czy ktoś ten rozkład rzeczywiście konsultował z osobami, które faktycznie korzystają z transportu ZKM? Porażka! Dzieci jadące np. z Kromołowa do Liceum Żeromskiego po zmianach nie mają połączenia. Wiem ile osób jeździło autobusami rano do pracy i w drodze powrotnej. Póki co w tych autobusach pustki. rentownością firmy nie ma to nic wspólnego. Nie mówiąc już o komforcie klienta. Brawo! Kolejna nietrafiona zmiana.

 6. Dlaczego nie ma autobusu z osiedla Miodowa do szkoły nr1 na godz.8, jak mam teraz dojechać do szkoły? Autobus nr10 jeździł wcześniej,a teraz nie.

 7. Szanowni Państwo,

  I. Jeśli jest potrzeba sprawdzenia niezaprzeczalnego faktu przeprowadzenia wielodniowych konsultacji społecznych, zachęcam, by kliknąć np. na poniższe linki:
  https://www.youtube.com/watch?v=VgXiWvfRJPs
  https://www.youtube.com/watch?v=9EKGaPg17OM
  http://www.zkm-zawiercie.com.pl/aktualnosci/251
  http://www.zkm-zawiercie.com.pl/aktualnosci/252
  oraz przeczytać liczne relacje w prasie (nie mogę nikogo promować, ale artykuły można znaleźć naprawdę łatwo).

  II. Pasażerowie (prócz uczestnictwa w zaplanowanych konsultacjach) zgłaszali swoje wnioski osobiście w ZKM, podawali je kierowcom, przesyłali e-maile, sms-y oraz wiadomości przez FB Messengera, a także dzwonili. Taka różnorodność gwarantowała, iż każdy mógł się skontaktować i przekazać swoje sugestie.

  III. Projekt rozkładu jazdy był opublikowany z wyprzedzeniem w Informatorze Miejskim i na stronie internetowej ZKM, a także na oficjalnych profilach (na początku marca).

  IV. Pracownicy ZKM (w tym Prezes) spotykali się z pasażerami w autobusach (w trakcie regularnych kursów) i dopytywali o ew. wątpliwości dotyczące zmiany.

  V. Liczba merytorycznych uwag do nowego rozkładu jazdy nie przekroczyła obecnie 10 zgłoszeń (stan na 9 V 2019 r.). Pytania to głównie upewnienia się dot. skomunikowań wg nowej numeracji linii.

  VI. Rozkład jazdy musi zawsze być dostosowany do zbiorowych potrzeb podróżnych. A to oznacza, że wkrótce będą ponowione badania napełnień pasażerskich (oraz zostanie wprowadzone stałe sprawdzenie frekwencji w pojazdach z monitoringiem). Jeśli będzie konieczność korekt, oczywiście ew. zmiany zostaną wprowadzone.

  VII. Prosimy o przesyłanie Państwa uwag. Każdy głos, wynikający z rzeczywistej potrzeby grupy podróżnych, zawsze jest ważny, wysłuchiwany i uwzględniany w rozkładzie jazdy.

  Z poważaniem,
  Maciej Zaremba / ZKM Zawiercie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.