zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Pierwszy dzień Dni Zawiercia: Kulturalny szlak i fajerwerki [WIDEO + ZDJĘCIA]

Za nami pierwszy dzień tegorocznego święta miasta. W piątek odbyły się koncerty i występy w kilku miejscach Zawiercia. 

O 17:00 rozpoczął się Zawierciański Jam Session – Granie w Bramie vol. II przy ul. Marszałkowskiej 8/10, o 18:00 – występy Folky Band i uczniów SP13 koło Pałacyku w Kromołowie, o 19:00 – widowisko poetycko-wokalne w wykonaniu Integracyjnego Teatru Zawierciańskiego UTW oraz Chóru ZUTW na muszli koncertowej w parku, a o 20:00 występ Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca “Zawiercie” na Placu św. Jana Pawła II przy fontannie. Z kolei w godzinach od 17:00 do 22:00 w filii nr 2 zawierciańskiej biblioteki miała miejsce Noc Bibliotek dla Dzieci pod nazwą “Czy Superbohater może zostać detektywem?”.

Na zakończenie pierwszego dnia święta miasta o 22:00 rozpoczęło się widowisko w wykonaniu Lwowskiego Teatru Woskresinnia, po którym można było zobaczyć pokaz fajerwerków.

W sobotę w ramach sceny plenerowej Dni Zawiercia na stadionie OSiR-u wystąpi Mery Spolsky (o 16:45), Małgorzata Ostrowska (18:15), Big Cyc (20:00), a o 22:00 rozpocznie się dyskoteka DJ Fantomas i DJ Defner. Z kolei w niedzielę – Ami i Gabi Band (15:15), koncert finalistów “Mam Talent od Jezusa” (15:30), Baciary (17:00), występy uczniów Śląskiego Stowarzyszenia Edukacji Artystycznej (18:15), występ cheerleaderek – Alunastki (19:15), Kartky (20:00) i Plan Be (21:00).

Zobaczcie krótki materiał filmowy z pokazu fajerwerków oraz zdjęcia ze Kulturalnego szlaku:

14 KOMENTARZY

 1. Ja się pytam się kto odpowiada za ciszę nocną. Tyle piesków o zawał serca przyprawionych (Zamach na życie). Autobusy bez biletów ? Na smog są czy na benzynę? Ciekawe kto za to beknie i koszta pokryje. 😉 Żarty żartami, a tak na poważnie czekam na dzisiejszy dzień obchodów 🙂

   • Już niedługo, kiedy tylko skończy 18 wiosen będzie mógł głosować w wyborach, a wiec w 2023 R, powiększy rzesze osób głosujących na Jaśniepana z wielkim szacunkiem hrabiego Konarskiego. Ilość głosów będzie zacna, bo aż 6, pytanie czy to starczy by panować przez następne wieki i gromić szablą i mieczem komuchów oraz innych Zawiercian, wstawiając na najważniejsze stanowiska w mieście osoby przyjezdne.

   • Na określenie „Pan” ten młodzian, będzie zasługiwał za jakieś 10-15 lat, kiedy skończy jakieś studia, nabierze jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego, chociaż w McDonald’s (bo gdzie indziej pracują studenci bez doświadczenia?) aaa, tylko w Zawierciu robi się z nich coś na kształt zastępcy prezydenta.

 2. A mnie martwi, że przed urzędem miasta wiele flag ,ale nie ma flagi unijnej.Czyżby Zawiercie od UE się odcinało ? Źle to wygląda .

  • Radziłbym się douczyć. Flaga UE nie ma statusu flagi państwowej, jest pozatraktatarnym symbolem UE. Wywieszanie flagi polskiej łącznie z flagą UE nie ma przesłanek w przepisach międzynarodowych. Nie ma obowiązku wywieszenia flagi UE na stałe na budynkach administracji publicznej w Polsce (chyba że są to agendy UE). Flagę UE wywiesza się na urzędach okazjonalnie, a na pewno 1 i 9 maja. Przed naszym urzędem była wtedy wywieszona, bo sam zwróciłem na to uwagę. A zatem wszystko jest OK. Żeby coś zarzucać, trzeba mieć o tym jakieś minimalne pojęcie.

 3. Może włodarze jeszcze nie wiedzą,że Zawiercie też w UE,niezależnie od ich widzi mi się ? Ale przecież uczą tego na wiedzy o społeczeństwie!

 4. Tak, Zawiercie jest w UE. Ale o tym, że nie ma obowiązku na stałe wywieszać flagę UE przed budynkami użyteczności publicznej też uczyli na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Musiałeś, Myślniku opuścić co najmniej kilka takich zajęć.

 5. Skoro flagę unijną wywieszenie się okazjonalnie to tym bardziej w tych dniach powinna wisieć, w końcu jest z czego się cieszyć : obchody 30 rocznicy demokracji ,dni Zawiercia i to, że jeszcze w UE jesteśmy

 6. Nie ma takiej konieczności, panie mądraliński. Za to 9 maja była i wisiała. Ciekawe, czy wiesz, dlaczego, mądralo.

 7. A ja zauważyłam, że są wywieszone flagi chyba zaproszonych na Dni Zawiercia zagranicznych gości, m.in. Ukrainy. I bardzo fajnie. To jest symboliczny ukłon w ich stronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.