zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Piąte odwołanie rozprawy w sprawie Ryszarda Macha. Powód? Biegli nie wykonali badania w trakcie 2 tygodni aresztu byłego prezydenta

W piątek 10 maja miała odbyć się rozprawa odwoławcza w sprawie m.in. Ryszarda Macha, byłego prezydenta Zawiercia i byłego starosty zawierciańskiego. Została po raz kolejny odwołana.

Rozprawa była odwoływana w przeszłości kilkukrotnie. Za każdym razem powodem była nieobecność Ryszarda Macha usprawiedliwiana stanem zdrowia. Ostatecznie sąd zwrócił się do biegłych z Poznania, aby wydali ekspertyzę dotyczącą stanu zdrowia Macha. Na czwartek 18 kwietnia zaplanowano termin jego badania, na które były prezydenta Zawiercia nie stawił się. W związku z tym w czwartek 25 kwietnia Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał postanowienie o aresztowaniu Ryszarda Macha w celu doprowadzenia go na badanie. Od ponad dwóch tygodni przebywa on w Poznaniu, ponieważ – jak podkreśla rzecznik częstochowskiego sądu – znajduje się tam jednostka penitencjarna z oddziałem szpitalnym.

Dwa tygodnie (od dnia aresztowania do wczoraj) nie wystarczyły biegłym z Poznania na wykonanie badania Ryszarda Macha i do dziś nie ma ich opinii w tej sprawie. Dlaczego?

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Sąd zwróci się do biegłych o wyjaśnienie w tej sprawie i ponagli ich – powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie sędzia Dominik Bogacz.

Przypomnijmy, w maju 2018 roku Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał wyrok skazujący wobec Ryszarda Macha, Marka K. i jego współpracownika – zarzut dotyczył przyjmowania korzyści majątkowych. Były włodarz Zawiercie otrzymał wówczas łączny wyrok 4 lat pozbawienia wolności, grzywnę 20 tys. zł, przepadek mienia zdobytego z czynów zabronionych, a także 5 lat zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w administracji publicznej. Oskarżeni odwołali się wówczas od wyroku. Zakończeniem rozpoczętego wówczas postępowania odwoławczego jest rozprawa odwoławcza, podczas której może zapaść wyrok.

13 KOMENTARZY

  1. Biednego człowieka tak szarpią i w imię czego? Tych śmiesznych oskarżeń, które zostały sformułowane przez osoby skompromitowane i mające dużo na sumieniu (ciekawe na czyje zlecenie)? Ta sprawa to jedno wielkie polowanie na czarownice, sterowane politycznie przez przeciwników Pana Prezydenta. Nie uda im się odebrać Panu dobrego imienia, walka o dobre imię Ryszarda trwa!

  2. Jak taki uczciwy to powinien stanąć przed Sądem i wysłuchać wyroku. Dziwią mnie powyższe wpisu wszystkich stronników oskarżonego i użalanie się nad jego dolą. Sam sobie piwa naważył, to niech go teraz wypije. Jeżeli jest niewinny, to dlaczego tak ucieka przed odczytaniem wyroku. Na czworaka powinien doczołgać się na salę rozpraw i wysłuchać orzeczenia Sądu.

  3. MOIM ZDANIEM (BEZ WZGLĘDU NA OPINIĘ SĄDU OPARTĄ NA ZEZNANIACH PRZECIWNIKÓW RM) RYSZARD MACH JEST NIEWINNY I ZOSTAŁ ZAPLĄTANY W SIEĆ OSKARŻEŃ Z ZEMSTY I ZAWIŚCI

    • Co za głupoty… tak może napisać tylko ktoś kto ma zerową wiedzę na temat okoliczności tej sprawy i jej dwuznaczności. Jak byś wiedział dlaczego, kto oskarża i co mówi (i ze brak jest jakichkolwiek dowodów) sam zdał byś sobie sprawę, że nie można dopuścić na takie traktowanie człowieka przez państwo. Bo dziś to spotkało jego, a jutro może spotkać mnie lub ciebie.

  4. Te wszystkie komentarze w obronie tego czlowieka to chyba pisze jego rodzina. Kazdy w Zawierciu kto sie troche orientuje w temacie wie jaki ‘niewinny’ jest nasz byly Prezydent. No i na dodatek boi sie odpowiedzialnosci za swoje czyny, trzeba bylo myslec zanim sie zrobilo cos glupiego Panie ‘Prezydencie’.

  5. Może radna Mićka powie ile przytuliła podwyżki i nagrody w grudniu 2018 r. jak kumpel z PO odchodził z prezesury z wodociągów

  6. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.