zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

“Pandemia i brak rehabilitacji spowodowały pogorszenie stanu ruchowego Natalki”. Trwa zbiórka na rehabilitację 15-latki z Kroczyc

15-letnia Natalka Okularczyk z Kroczyc cierpi na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe, małogłowie, padaczkę oraz głębokie upośledzenie umysłowe. Trwa zbiórka pieniędzy na sprzęt medyczny na potrzeby jej rehabilitacji.

Mamy dla Was kilka ważnych informacji‼️ Po pierwsze jako, że zbiórka idzie dużo wolniej niż się spodziewaliśmy, musieliśmy wypożyczyć Innowalka na najbliższe 3 miesiące (wiąże się to z kosztami 6 tys. zł, które pokryjemy z 1%). Pandemia i brak rehabilitacji (w tym brak ćwiczeń w Innowalku) spowodowało pogorszenie stanu ruchowego Natalki, dlatego nie możemy czekać, aż zakończy się zbiórka na zakup sprzętu i wypożyczyliśmy go, by Natalka już mogła ćwiczyć. Druga sprawa jest taka, iż wzrósł koszt zakupu Innowalka do 147500 tys. zł. Dlatego pozostaje dużo więcej do zebrania niż sądziliśmy. Poniżej znajdziecie aktualną fakturę i zaświadczenie o konieczności zakupu Innowalka dla Natalki. Do tego odchodzi 7,5 %które pobiera od zebranej kwoty portal Pomagam.pl. Już wkrótce składamy kolejny wniosek do PCPR u, choć tutaj nie liczymy na cud. Już dawno przestaliśmy liczyć, że PCPR dofinansuje tyle ile max może. Ale próbujemy dalej. Walczymy dla Natalki. Widzimy jak dużo dobrego dają ćwiczenia w Innowalku. Natalka uwielbia ćwiczyć w tym sprzęcie (co widać na załączonym obrazku), choć to dla Niej ogromny wysiłek. Walczy cały czas. Nie poddaje się. Dlatego tak bardzo Natalka potrzebuje tego sprzętu. Nie za kilka miesięcy, tylko teraz na już‼️‼️‼️ Każdy dzień, miesiąc bez rehabilitacji ruchowej czy rehabilitacji w sprzęcie powoduje u Natalki pogłębianie spastyki i deformacje kończyn Prosimy Was nieustanne o wpłaty. Każda kwota ma znaczenie. Prosimy życzliwych o udostępnienie, by informacja o zbiórce dotarła do szerszego grona odbiorców. Prosimy Was o większą mobilizację na grupie Licytacje dla Natalki Okularczyk. Pomóż. Wpłać chociaż symboliczną złotówkę – czytamy w opisie na Facebooku Natalka Okularczyk.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji TUTAJ.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.