zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Pałac Dembińskich w Szczekocinach do odrestaurowania? Gmina milczy

Redakcja Mediów Zawierciańskich otrzymała informację, że Pałac Dembińskich w Szczekocinach ma zostać odrestaurowany. Zgodnie z informacjami, podanymi na stronie Starostwa Powiatowego w Zawierciu, pałac jest jednym z terenów inwestycyjnych gmin powiatu zawierciańskiego.

Zwróciliśmy się z prośbą do Urzędu Miasta i Gminy Szczekociny oraz burmistrza Szczekocin Jacka Lipy o udzielenie bardziej szczegółowych informacji na ten temat. Pierwszą próbę kontaktu podjęliśmy we wtorek 23 lutego o godz. 9:22 – wysłaliśmy wówczas maila, a od tego dnia podjęliśmy także kilkukrotny kontakt telefoniczny (5 razy) oraz SMS-owy (4 razy). Pomimo licznych prób nawiązania kontaktu i otrzymania informacji, do chwili obecnej (godz. 15:40) nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Jak podaje na swojej stronie Starostwo Powiatowe w Zawierciu, kompleks pałacowo-parkowy na terenie Szczekocin oferuje ponad 7 ha terenu, przy czym 1,5 ha można wykorzystać pod działalność usługową. W pozostałej części ma znaleźć się zieleń urządzona, teren ma być wyposażony w infrastrukturę, a także mieć połączenie z drogami publicznymi. Szczegółowe informacje o innych terenach inwestycyjnych na terenie gminy oraz reszty powiatu znajdują się na tej stronie.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Fot.: Facebook/Pałac Dembińskich w Szczekocinach

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.