zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Pacjent szpitala z koronawirusem, pod tlenem, zamiast otrzymać przesyłkę przez izbę przyjęć dostał wezwanie do odbioru paczki w placówce Poczty Polskiej [AKTUALIZACJA. INTERWENCJA MEDIÓW ZAWIERCIAŃSKICH]

Pan Waldemar w średnim wieku (imię zmienione na prośbę zainteresowanego) zadzwonił do redakcji Mediów Zawierciańskich w środę wczesnym wieczorem. Jak mówił (z trudem), jest pacjentem Szpitala Powiatowego w Zawierciu. Ma koronawirusa i jest pod tlenem. Czeka na ważną przesyłkę, której mu nie dostarczono (choć adres i dane przekazane kurierowi były poprawne). Efekt? Ma sam zgłosić się do placówki Poczty Polskiej.

Na infolinii poczty wczoraj mi odrzucili reklamację, bo awizo i powiedzieli abym sobie ją odebrał albo wysłał kogoś ze szpitala po odbiór. Kurierowi przekazywałem wczoraj, pod które wejście, ale mówił, że jest pod innym i nie będzie tam jechać – mówi Pan Waldemar.

Mężczyzna wysłał naszej redakcji zdjęcia potwierdzeń nadania paczki pocztowej (z adresem: Szpital Powiatowy w Zawierciu, Oddział zakaźny, ul. Miodowa 14, 42-400 Zawiercie) i zrzut ekranu smsa do kuriera, w której wysłał mu wszystkie szczegółowe informacje dotyczące swojej lokalizacji i tego, że przesyłki dla pacjentów są odbierane przy jednym z wejść.

W czwartek rano zwróciliśmy się do biura prasowego Poczty Polskiej z pytaniem o to, co w tym przypadku zamierza zrobić poczta?

Sprawa wygląda skandalicznie z punktu widzenia podejścia Poczty Polskiej do swojego klienta – osoby zakażonej koronawirusem przebywającej pod tlenem w szpitalu – napisaliśmy w mailu do Poczty Polskiej.

Do wiadomości dołączyliśmy również zdjęcia otrzymanych od Pana Waldemara potwierdzeń nadania przesyłek zawierające ich numery i dane nadawcy, aby firma mogła ustalić adresata i zająć się sprawą.

Z uwagi na dobro pacjenta chorego na COVID19 podjęliśmy kolejną próbę doręczenia przesyłki i ta została dziś odebrana przez pracownika szpitala. Wczoraj niestety kurier nie miał takiej możliwości, o czym powiadomił adresata telefonicznie, szukając innego rozwiązania tej sytuacji. Dzisiaj paczka dla pacjenta została doręczona wraz z innymi przesyłkami adresowanymi do szpitala – poinformowała Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczta Polska S.A.

Wieczorem pacjent otrzymał jedną z przesyłek.

AKTUALIZACJA:

Druga paczka dotarła do pacjenta.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

6 KOMENTARZY

  1. Ostatnio kurier Poczty,kazał po paletę z towarem przyjść 300 metrów od miejsca adresta. Stwierdził że nie jest wole roboczym i nie bedzie podjeżdżał wózkiem elektrycznym.

  2. Panie PK szuka Pan sensacji. Chyba jest Pan nieświadomy tego co się dzieje, wszystko pozamykane tylko sklepy otwarte i poczta.

  3. Panie PK pisząc ten artykuł zastanowił się Pan nad tym co Pan pisze bo mnie się wydaje że nie. Chyba jest Pan nieświadomy tego co się dzieje w kraju. Człowieku wszystkie instytucje są pozamykane dla klienta, lekarze, nauczyciele pracują zdalnie. Tylko sklepy i poczta pracuje nieugięcie od początku pandemii.. Kazdy ma. Zachować dystans społeczny . A Pan robi sensacje , że kurier nie poszedł do szpitala covidowego doręczyć paczki. Może by tak Pan się pofatygowali odwiedził tak chorego pacjenta a przy okazji doręczył trzecia paczkę. Zapewne Pana wpuszcza.

  4. Pracownicy Poczty SA traktowani są jak ludzie “gorszego sortu”. Nie są szczepieni a muszą mieć kontakt z dziesiątkami obcych sobie osób dziennie. W szpitalu w Zawierciu setki pacjentów walczy o zdrowie a niezbędne do leczenia środki zapewnia szpital. Jednemu z pacjentów (współczuję mu w chorobie) przyszło do głowy zamawiać paczki (poczta dostarczyła już 3 szt jednemu, temu samemu pacjentowi). A co na to reszta pacjentów, czy nie stanowi to dla nich dodatkowego zagrożenia? Gdzie procedury kwarantanny przesyłki, jej dezynfekcji. Czy mamy doczynienia z obostrzeniami pandemicznymi, czy tylko udajemy? Niech wszyscy zamawiają paczki do szpitali także z Wuhan a pocztowcy dostarczą pod łóżko. A może są pacjenci, którym się należy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.