zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Otwarcie ofert na remont DW791: 3 z 5 ofert zmieściły się w kwocie przeznaczonej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich

W środę 12 czerwca Zarząd Dróg Wojewódzkich dokonał otwarcia ofert złożonych w ramach przetargu na przebudowę Drogi Wojewódzkiej nr 791 na odcinku od DK1 do DK78. Poprzedni przetarg został unieważniony 22 marca, ponieważ najwyżej oceniona oferta (221 mln zł) znacznie przekroczyła kwotę, którą ZDW zamierzało przeznaczyć na ten cel (prawie 182 mln zł).

Tym razem ZDW ma na ten cel zabezpieczoną znacznie większą kwotę – 243 198 304,73 zł brutto. Swoją ofertę złożyło 5 firm:

– Budimex (340 837 633,58 zł)
– Konsorcjum firm: lider – FABE Polska Sp. z o.o., partner – “SP” SINE MIDAS Story Sp. z o.o. Oddział w Polsce (241 623 897,39 zł)
– Drog-Bud Sp. z o.o. (238 465 361,21 zł)
– Konsorcjum firm: lider – Strabag Sp. z o.o., partner – Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (253 205 799,54 zł)
– Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia (241 985 749,74 zł).

Czy to, że 3 z 5 ofert spełniają cenowe kryterium Zarządu Dróg Wojewódzkich oznacza, że tym razem przetarg zakończy się wyłonieniem zwycięzcy? Jak długo to potrwa?

Trudno przewidzieć, jak długo potrwa procedura. Zwykle trwa kilka tygodni. Być może zajdzie potrzeba zadania oferentom dodatkowych pytań. Być może firmy, które nie wygrały, odwołają się – informuje Ryszard Pacer, rzecznik ZDW.

Odcinek przewidziany do przebudowy rozpoczyna się na skrzyżowaniu z DK 1 w miejscowości Kolonia Poczesna, a kończy na skrzyżowaniu z DK 78 w Zawierciu, włącznie z ww. skrzyżowaniem.

Realizacja projektu wpłynie na zwiększenie przepustowości sieci drogowej i poprawę dostępności dróg znajdujących się w sieci TEN-T. Zakres projektu obejmuje przebudowę drogi w celu uzyskania parametru technicznego nośności – kategorii ruchu KR5 przy dopuszczalnym obciążeniu osi 115 kN/oś oraz klasy technicznej G, przebudowę konstrukcji nawierzchni, ujednolicenie szerokości drogi, przebudowę i korektę geometrii skrzyżowań, przebudowę/budowę chodników, zjazdów, zatok autobusowych, ciągów pieszo-rowerowych, korektę geometrii skrzyżowań, przebudowę obiektów mostowych, zastosowanie elementów bezpieczeństwa ruchu i budowę innych elementów wyposażenia pasa drogowego. W wyniku realizacji inwestycji nastąpi miejscowe poszerzenie drogi i przebudowa istniejących skrzyżowań, co usprawni ruch komunikacyjny – czytamy na stronie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca stycznia 2022 roku.

4 KOMENTARZE

  1. Ha ha ha , letnisko żarki ma cześc drogi zrobione po 2 reszta to obwodnica myszkowa + myrzygłodu , obecnie tak idzie droga 791

  2. Jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

  3. Ty Anonim deklu jeden może poszedłbyś się przebadać psychatrycznie bo coś chyba Ci się poprzestawiało w mózgoczaszczce.Ileż można słuchać takiego pitolenia.Żałosne i śmierdzi od Ciebie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.