zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Oto skład nowej Rady Miasta Zawiercie. Spore zmiany

Miejska Komisja Wyborcza w Zawierciu ogłosiła listę radnych Rady Miasta Zawiercie. Zobaczcie, co się zmieniło w składzie rady.

Do tej pory Rada Miasta Zawiercie liczyła 23 radnych, w związku ze zmniejszeniem się liczby mieszkańców poniżej 50 tys. osób w tegorocznych wyborach samorządowych wybieraliśmy 21 radnych – po siedmiu w trzech okręgach.

Z poprzedniego składu pozostało 9 radnych: Mariusz Golenia, Edyta Grzebieluch, Paweł Kaziród (przewodniczący Rady Miasta Zawiercie w kadencji 2014-2018), Elżbieta Kornobis-Wieczorek, Ewa Mićka, Michał Myszkowski, Tomasz Pacia i Jerzy Radosz. W Radzie Miasta Zawiercie w kadencji 2018-2023 (obecnie kadencje będą 5-letnie) po raz pierwszy zasiądzie 12 radnych.

Oto podział sił politycznych w radzie: 6 radnych – Prawo i Sprawiedliwość; 5 radnych – Koalicja Obywatelska Platforma Nowoczesna; 3 radnych – KWW Witolda Grima Zawiercie bez podziałów; 2 radnych – KWW NAW Ziemi Zawierciańskiej; 2 radnych – KWW Konarski – Zawierciańska Odnowa; 2 radnych – KWW SLD Lewica Razem; 1 radna – KWW Sympatycy Ziemi Zawierciańskiej.

Oto personalia nowych radnych:

Okręg wyborczy nr 1

1. Paweł Kaziród (Koalicja Obywatelska Platforma Nowoczesna)
2. Dariusz Kurek (Koalicja Obywatelska Platforma Nowoczesna)
3. Beata Chawuła (Prawo i Sprawiedliwość)
4. Mariusz Golenia (Prawo i Sprawiedliwość)
5. Joanna Janik-Jaworska (KWW Witolda Grima Zawiercie bez podziałów)
6. Ryszard Mach (KWW NAW Ziemi Zawierciańskiej)
7. Edyta Grzebieluch (KWW Sympatycy Ziemi Zawierciańskiej)

Okręg wyborczy nr 2

1. Ewa Mićka (Koalicja Obywatelska Platforma Nowoczesna)
2. Jerzy Radosz (KWW SLD Lewica Razem)
3. Martyna Gajos (Prawo i Sprawiedliwość)
4. Henryk Mól (Prawo i Sprawiedliwość)
5. Witold Grim (KWW Witolda Grima Zawiercie bez podziałów)
6. Łukasz Konarski (KWW Konarski – Zawierciańska Odnowa)
7. Tomasz Pacia (KWW NAW Ziemi Zawierciańskiej)

Okręg wyborczy nr 3

1. Elżbieta Kornobis-Wieczorek (Koalicja Obywatelska Platforma Nowoczesna)
2. Damian Świderski (Koalicja Obywatelska Platforma Nowoczesna)
3. Michał Myszkowski (KWW SLD Lewica Razem)
4. Paulina Pietras (Prawo i Sprawiedliwość)
5. Ryszard Zamora (Prawo i Sprawiedliwość)
6. Justyna Wesołowska (KWW Witolda Grima Zawiercie bez podziałów)
7. Przemysław Trepka (KWW Konarski – Zawierciańska Odnowa)

21 KOMENTARZY

 1. i teraz Drodzy Panstwo na nauke do Wadima Tyszkiewicza z Nowej Soli i nauczyc sie prosze jak to sie robi ze ludzie maja prace /nie za 1500 pln/ i zyja normalnie niekonieczne w duzym miescie z bezrobociem znikomym! DOSC tej prowizorki!

 2. Tak ,wymagamy od nowych radnych zwiększenia zarobów w Zawierciu do średniej krajowej. Tym bardziej patrząc na oświadczenia podatkowe.Czekamy na niezwłoczne działania !!!

 3. zauważalny “sukces” pana Peronia – jako jedyny szef komitetu nie został wybrany 😉

  może wypadałoby sobie dać już spokój z polityką, skoro nie ma się poparcia w społeczeństwie…

 4. Dopuki nie będzie kopalni, to nie będzie nowych miejsc pracy i normalnych zarobków, a lumpenbiznesmeny Zawierciańskiej będę nadal poniewierać i wyzyskiwać pracowników, a miastem nadal będzie rządzić ZAWIERCIAŃSKA OŚMIORNICA.

  • Kopalnia jest inwestycją krótkoterminową – w perspektywie – przyjadą, rozgrabią i zostawią po sobie syf, a nas w tym syfie.
   Zawiercie wymaga rozwiązań systemowych dla pokoleń a nie na dwie kadencje.

   • Co ty człowieku bredzisz. Która kopalnia, huta czy elektrownia jest inwestycją krótkoterminową ! Bezczelnie kłamiesz albo jesteś tak nierozgarnięty że nie wiesz co pleciesz. Zasobów rozpoznanych jest już ponad 100 milionów ton, projektowana kopalnia będzie wydobywała 2 miliony rocznie, czyli 50 lat będzie kopalnia dawała duży dochód gminie i wysokie zarobki ludziom.

  • Chyba nie wiesz co piszesz- wydobędą co się da, pieniądze wyprowadzą za granicę a nas zostawią z hałdami toksycznych odpadów i zatrutą wodą lub jej brakiem. Wszystko to za marne kilka miejsc pracy na tylko 20-30 lat. Marna perspektywa!

   • Huta w Zawierciu jest własnością żydów z ameryki i też wyprowadzają pieniądze za granicę i nie przeszkadza ci to ? Nie martwisz się ,że niemiecki LIDL, portugalska Biedronka, duńskie NETTO, angielskie TESCO wyprowadzają pieniądze za granicę ?

 5. Patrząc na układ sił, jeśli Prezydentem zostanie Łukasz Konarski, to znajdzie się on w bardzo trudnej sytuacji. Cieżko będzie mu znaleźć sojuszników w Radzie Miasta. Z pewnością nie będą to zwolennicy obecnego Prezydenta, nie będzie to także PO, ani Sympatycy (bo oni z nim raczej nie sympatyzują). Trudno liczyć także na NAW, gdyż Konarski zdecydowanie chce się odciąć od starych układów. Z SLD ideologicznie nie jest mu po drodze. Zostaje ew. tylko PiS (tutaj wielki znak zapytania) i ew. licealista Trepka. Zapanuje marazm, a każda decyzja Konarskiego będzie blokowana przez Radę Miasta w ramach lokalnych politycznych układzików.
  Gdy wygra Grim, niewiele się zmieni, co najwyżej zacznie przybywać nowych ławek i kilka metrów chodnika.
  Ponadto w nowej Radzie jest niewiele osób merytorycznie przygotowanych, dobrze wykształconych. zawierciańskie szkoły wyższe to trochę za mało. Niektórzy z Radnych zapewne nawet nie zdają sobie sprawy, że Ustawa o samorządach oczywiście daje im pewne przywileje, ale również wprowadza sporo ograniczeń. Np. jedna z radnych powinna zmienić pracę, jeżeli jej organizacja w swojej działalności zamierza wykorzystywać środki publiczne z budżetu miasta.

  • Gdyby wygrał Konarski, to NAW będzie go raczej wspierał (wojenka między Machem i Grimem w kampanii). PO, SLD i Witold Grim będą trzymać razem, a PIS będzie miał bardzo dużo do powiedzenia i on będzie – jakby nie patrzeć – tasował karty. Mam nadzieję, że przyszły prezydent nie pozwoli się stawiać PiS-owi pod ścianą. Na poparcie PO Łukasz Konarski nie ma co liczyć, a skoro z nimi trzyma prezydent Grim i SLD, to pewnie – jako prezydent – nie raz będzie musiał układać się z PiS-em. Tylko, żeby nie był zbyt układny, bo wtedy PiS będzie de facto rządzić Zawierciem. Zobaczymy kogo wybiorą mieszkańcy

 6. Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w trakcie tak zwanej ciszy wyborczej, czyli w sobotę i w niedzielę odbywała się przed lokalem wyborczym w MOK-u impreza w trakcie której mogło dochodzić do korupcji wyborczej ? Imprezie tej patronował kandydat na prezydenta Witold Grim. Czy konkurenci tego kandydata powiadomili policję, Miejską Komisję Wyborczą i inne organy wyborcze o tym fakcie ? Wejście do lokalu wyborczego było bardzo utrudnione bo cały parking był zajęty przez tak zwane żarciowozy dla gawiedzi. Ta żenująca impreza nosiła wszelkie cechy korupcji wyborczej.

  • Obejrzyj sobie wyniki wyborów w komisjach obwodowych, które były remizach strażackich ! Okazuje się , że ludzie w tych lokalach zakochali się w Grimie i głosowali na niego ! To bardzo dziwne ! Panie Konarski, trzeba lokale wyborcze obstawić mężami zaufania, a u strażaków szczególnie przypilnować co się dzieje, bo tam najłatwiej o korumpowanie wyborców.

 7. Grim boi się debaty, bo wie że skończyłoby się to jego klęską tak jak Mach totalnie przegrał debatę z Mazurem w 2006 r. Woli rozdawać kiełbasę wyborczą pod sklepami przy pomocy swoich trolli i mamić wyborców pustymi , znanymi już od wielu lat obietnicami, których dotąd nie spełnił. Naiwne trolle Grima rozdają jego gazetki i różne gadżety pod sklepami. Na pierwszej stronie gazetki jest Grim z wnuczkami, ale nie ma jego ŻONY ! GDZIE JEST ZONA GRIMA ! CZYŻBY GO NIE POPIERAŁA !

 8. Zastanawiająca jest determinacja szarej strefy, czyli Zawierciańskiej Ośmiornicy by utrzymać Grima na posadzie prezydenta. Widocznie wzorowo wysługuje się tej szajce. Dzisiaj znalazłem w koszu na śmieci gazetkę Grima , w której widnieje nieliczne grono popierających go dziwaków , a wśród nich słynna ,tak zwana dyrektorka szpitala Szprycha, równie słynny “byznesmen” Peroń zarabiający na wynajmowaniu niewolników podobnym jemu geszefciarzom i pożal się Panie Boże ” literat ” Dworak, któremu niedawno Grim nadał honorowe obywatelstwo naszego miasta, ŻENADA

 9. Najlepiej o Grimie świadczy to, że jego zastępcą do spraw gospodarczych jest agronom z jakiejś szkoły rolniczej w Siedlcach. W mieście przemysłowym gospodarką zajmuje się agronom Borowik. to ewenement na skalę światową. Tak dba o gospodarkę, że coraz więcej ludzi wyjeżdża z Zawiercia za pracą. A najlepiej dba o własne interesy. Jak to się stało panie Grim, że znów żona Borowika, pana zastępcy wygrała konkurs na stanowisko dyrektora ? W poprzednim konkursie nie spełniała warunków konkursu i tez wygrała. Czy pan jest tak nierozgarnięty, że nie widzi nic niewłaściwego, czy wręcz graniczącego z naruszeniem prawa działaniem swego zastępcy ? Niech się pan więcej nie ośmiesza i zrezygnuje z drugiej tury wyborów bo nie ma pan żadnych kwalifikacji i kompetencji do sprawowania tego urzędu.

  • Co za brednie piszą o pięknej kopalni, o dużym zatrudnieniu. Ta kopalnia to duże pieniądze dla właścicieli kopalni a nie dla gminy, o jakich zarobkach mówimy dla mieszkańców naszego powiatu, przecież to kilkunastu górników z kopalni zamkniętej, kierownictwo zagraniczne a nasi do pilnowania i sprzątania . Po 10 latach zamyka się kopalnie i pozostawia pięknie śmierdzące jeziorka ,z których ,,syf,, wnika do gleby i dostaje się do zasobów wody pitnej, a gmina ma to posprzątać za miliony złotych. Ludzie o czym wy mówicie,to upadek Jury, to zniszczenie całego ekosystemu naszych okolic. Mieszkańcy zaczną się przeprowadzać , zostaną ci , którzy nie będą mieli gdzie się wynieść albo za co. Przecież pracownicy wodociągów wiedzą najlepiej co będzie , bo brali udział w psełdo badaniach ,co będzie z ujęciami wody dla Miasta ,, po rozpoczęciu wydobycia.Mozna porozmawiać ,może będą się bali wypowiadać ci , którzy pracują, zapytać kompetentnych EMERTYTÓW ,bo oni powiedzą prawda.Opamiętajmy się mieszkańcy Jury, jest jeszcze czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.