zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Oto najważniejsze wydarzenie 2019 roku w powiecie zawierciańskim. Zobaczcie wyniki ankiety

Kilka dni temu redakcja Mediów Zawierciańskich ogłosiła ankietę, w której można było głosować na najważniejszą informację z życia powiatu zawierciańskiego w 2019 roku.

W głosowaniu oddano prawie 250 głosów. Za najważniejszą informację uznano podpisanie umowy budowy obwodnicy Poręby i Zawiercia (90 głosów), więcej informacji TUTAJ. Druga najczęściej wybierana informacja (33 głosy) to zawiadomienie złożone przez zawierciańskiego taksówkarza o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Zawiercia (Łukaszowi Konarskiemu zarzuca się fizyczne zaatakowanie kierowcy taksówki oraz słowne groźby, w sprawie toczy się śledztwo Prokuratury Rejonowej w Zawierciu), więcej informacji TUTAJ. Na trzecim miejscu (24 głosy) znajduje się informacja o wyroku Sądu Rejonowego w Zawierciu w sprawie Rolanda G., austriackiego prawnika, który we wrześniu 2018 roku spowodował poważny wypadek w Zawierciu. W jego wyniku ciężko ranna została Karolina Bebel, do dziś częściowo sparaliżowana. Od wyroku wniesiono apelację, więcej informacji TUTAJ.

Poza podium, z podobną liczbą głosów, znalazły się informacje o tzw. akcji “Woda”, gdy w połowie czerwca Sanepid wydał komunikat zalecający unikanie picia wody, akcja trwała od piątku do niedzieli w dniach 14-16 czerwca, więcej informacji TUTAJ (22 głosy), a także wyrok 6 lat więzienia dla byłego prezydenta Zawiercia Ryszarda M. (20 głosy), więcej informacji TUTAJ.

10 głosów oddano na informację o zmniejszeniu przez prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego dotacji dla klubu Aluron Virtu CMC Zawiercie, klub przetrwał głównie dzięki znalezieniu trzeciego tytularnego sponsora (Huta CMC Poland), więcej informacji TUTAJ. Z kolei 9 razy zagłosowano na przyjęcie przez większość radnych Rady Miejskiej w Zawierciu uchwały o podwyższeniu opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z 12 zł na 19,5 zł za odpady segregowane i z 25 zł na 58,5 zł za niesegregowane, więcej informacji TUTAJ. 8 głosów zostało oddanych na przyznanie prawie 11 mln zł dotacji na rewitalizacji obszarów zdegradowanych w Zawierciu (więcej informacji TUTAJ), 7 głosów na informację o wyrażeniu przez Radę Miasta i Gminy Łaz oraz burmistrza Łaz sprzeciwu wobec planów budowy kopalni cynku i ołowiu, a także protesty mieszkańców powiatu wobec kopalni (więcej informacji TUTAJ), 6 razy zagłosowano na wynik tegorocznych wyborów parlamentarnych, w wyniku których reelekcję uzyskała jedna zawierciańska posłanka, Danuta Nowicka z Prawa i Sprawiedliwości, Anna Nemś z Koalicji Obywatelskiej zakończyła swoją sejmową działalność (więcej informacji TUTAJ), a 4 głosy oddano na informację o wyrażeniu przez Radę Miejską w Zawierciu na dyscyplinarne zwolnienie radnej Ewy Mićki z miejskiej spółki – Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (więcej informacji TUTAJ).

Najmniej głosów (3) otrzymała wiadomość o uchyleniu przez Radę Miejską w Zawierciu uchwały ustanawiającej Młodzieżową Radę Miasta Zawiercie (więcej informacji TUTAJ), z kolei 2 razy zagłosowano na informację o zmianie w radzie nadzorczej zawierciańskich wodociągów, w której zasiedli m.in. prezydenci Częstochowy i Siemianowic Śląskich (więcej informacji TUTAJ), a jeden głos oddano na fakt prawomocnego skazania wójta Irządz Jana M. za kierowanie samochodu “po użyciu alkoholu” (więcej informacji TUTAJ). Nikt nie zagłosował na wiadomość o śmierci Ryszarda Zamory, radnego Rady Miejskiego w Zawierciu (więcej informacji TUTAJ).

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.