zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Czy budowa restauracji McDonald’s w Zawierciu jest pod znakiem zapytania?

O budowie centrum handlowego przy ul. Wojska Polskiego w Zawierciu po raz pierwszy słyszeliśmy w 2013 roku i – choć miała ona zostać otwarta w 2016 r. – do dziś nie rozpoczęła się budowa.

Pierwszą firmą, która miała wybudować centrum handlowe była Elbfonds Development. Obecnie inwestorem jest Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Infinitum Wojciech Jaśtal, a projektant budynku to Ireneusz Trzęsimiech. Próbowaliśmy skontaktować się zarówno z inwestorem, jak i projektantem – znalezione w Internecie numery telefonów nie istnieją, podobnie jak strona internetowa projektanta.

Problemy z kontaktem z inwestorem ma również Urząd Miejski w Zawierciu oraz firma McDonald’s Polska, która w ubiegłym roku ogłosiła zamiar wybudowania w naszym mieście restauracji swojej marki.

– Jak wynika z informacji którą otrzymałem powstanie McDonald jest uzależnione i powiązane z powstaniem w tym miejscu galerii. Z nieznanych nam powodów pomimo poczynienia przez Gminę Zawiercie stosownych kroków (pozwolenie na budowę) inwestor nie podejmuje dalszych działań zmierzających do realizacji budowy obiektu handlowego. Czekamy na sygnał od inwestora i podjęcie dalszych kroków – mówi Marcin Wojciechowski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Powstanie lokalu McDonald’s w tej lokalizacji ma sens, gdy powstanie również galeria handlowa i związana z nią infrastruktura. Mamy z inwestorem umowę, która nakłada na niego obowiązek wykonania konkretnych prac w określonym terminie. Termin ten jeszcze nie upłynął, zatem nie byłoby z naszej strony właściwe dywagowanie na temat alternatywnych scenariuszy. Jedno chcemy podkreślić – zależy nam na wybudowaniu w Zawierciu obiektu sieci McDonald’s i do tego celu będziemy dążyć – mówi Dominik Szulowski, Corporate Relations Senior Manager z McDonald’s Polska Sp. z o.o.

Firma McDonald’s zapewnia, że Zawiercie jest dla niego atrakcyjnym rynkiem i nie zamierza rezygnować z budowy swojej restauracji. Musi jednak czekać do końca roku na działanie (lub jego brak) ze strony spółki Infinitum.

Plany dotyczące wybudowania w Zawierciu lokalu sieci McDonald’s są cały czas aktualne. Start naszej inwestycji jest jednak uzależniony od przygotowania niezbędnej infrastruktury w sąsiedztwie działki, do której mamy zabezpieczony tytuł prawny. Za prace te odpowiada firma będąca stroną umowy ze spółką McDonald’s Polska – mówi Dominik Szulowski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeśli budowa McDonald’sa przy ul. Wojska Polskiego okaże się niemożliwa, firma – wspólnie z władzami Zawiercia – ma zastanowić się nad inną lokalizacją.

14 KOMENTARZY

  1. To świadczy że nie mieszkamy w Zawierciu tylko w zawierciowie.. bo nawet na większych wsiach jest.. Tak jak galeria handlowa.

  2. Chcemy McDonald’sa w Zawierciu, precz z zasyfionymi mini barami, mieszkańcy Zawiercia chca powiewu zachodniej cywilizacji

  3. Ale my nie chcemy McDonald’sa w Zawierciu. NIe chcemy śmieciowego jedzenia. Wolimy wspierać lokalne knajpy: Bistro mojego brata, Skałę, Rivę, La Stacione, itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.