zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Olkusz: spotkanie autorskie z Kamilem Pietrzykiem, redaktorem Radia Zawiercie [PLAKAT]

W najbliższą sobotę 25 stycznia w Galerii Sztuki Współczesnej BWA przy ul. Szpitalnej 34 w Olkuszu odbędzie się spotkanie z Kamilem Pietrzykiem, prezenterem prowadzącym codzienne pasma poranne i popołudniowe w Radiu Zawiercie, a także autorem audycji “Rockopietrze” w każdy poniedziałek o 19:00 oraz współautorem “Muzyka dla (d)ucha” współprowadzonej z Michałem Rusem, również w poniedziałki o 20:00.

W najbliższą sobotę odbędzie się w Olkuszu w Galerii Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych spotkanie promocyjne mojego nowego, drugiego zbiorku wierszy “Formuła Eden” wydanego dzięki stypendium prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego w dziedzinie kultury dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury nakładem Fundacji Kultury “Afront” z nieodległego od Olkusza Bukowna. Olkusz niedaleko, więc byłoby miło spotkać tam także zawierciańskich “współplemieńców”. Do zobaczenia! – zachęca do udziału w spotkaniu Kamil Pietrzyk.

Spotkanie w Galerii BWA w Olkuszu rozpocznie się o godzinie 16:00, wstęp jest wolny.

Kamil Krzysztof Pietrzyk urodził się w 1989 r. Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Debiutował w 2015 r. tomem Labirynt kretyński. Wiersze publikował m.in. w kwartalniku „Afront”. Był nominowany w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Kazimierza Ratonia, którego organizatorem jest Galeria BWA w Olkuszu. Jest dziennikarzem Radia Zawiercie, gdzie prezentuje muzykę i literaturę piękną. Książka „Formuła Eden” (Bukowno 2019) ukazała się dzięki stypendium Prezydenta Miasta Zawiercie w dziedzinie kultury dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury. Sobotnie spotkanie organizowane jest wespół z Fundacją Kultury AFRONT z Bukowna, wydawcą najnowszej książki poetyckiej Kamila Pietrzyka – czytamy na stronie internetowej olkuskiej galerii.

Książka “Formuła Eden” jest dostępna w Księgarni Edukacyjnej w Zawierciu.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.