zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności

Odroczenie w sprawie Ryszarda Macha. Były prezydent Zawiercia jest w szpitalu

Dziś w Sądzie Okręgowym w Częstochowie odbyła się tzw. rozprawa odwoławcza w sprawie m.in. Ryszarda Macha (wyraził zgodę na używanie nazwiska), Prezydenta Zawiercia w latach 2002-2006 i 2010-2014 oraz Starosty Zawierciańskiego w latach 2006-2010, a także Marka K., jego zastępcy, a w latach 2014-2018 dyrektora Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół w Zawierciu.

Rozprawa odwoławcza oznaczała prawdopodobny wyrok i zakończenie procesu Ryszarda Macha. Były prezydent Zawiercia nie pojawił się  w częstochowskim sądzie. Jak poinformowała jego żona – znajduje się on w szpitalu w Chorzowie w ciężkim stanie zdrowia.

Rozprawę odwoławczą odroczono do marca 2019 roku.

W maju 2018 roku Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał wyrok skazujący wobec Ryszarda Macha, Marka K. i jego współpracownika – zarzut dotyczył przyjmowania korzyści majątkowych. Były włodarz Zawiercie otrzymał wówczas łączny wyrok 4 lat pozbawienia wolności, grzywnę 20 tys. zł, przepadek mienia zdobytego z czynów zabronionych, a także 5 lat zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w administracji publicznej.

Informacje i zdjęcie: Michał Cubała

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.